کد خبر: 3962392
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۲
مجمع ناشران انقلاب اسلامی با همکاری سایر تشکل‌های فرهنگی و مراکز انقلابی، دومین دوره جایزه مردمی و ادبی شهید سیدعلی اندرزگو را برگزار کند.

دومین دوره جایزه ادبی شهید اندرزگو برگزار می‌شودبه گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی مجمع ناشران انقلاب اسلامی، جایزه مردمی و ادبی شهید سیدعلی اندرزگو با رویکرد روشنگری حقایق درباره دوره منحوس پهلوی‌هاست و قرار است پس از گذشت دو سال از برگزاری نخستین دوره این جایزه، دومین دوره آن با هدف برجسته‌نمایی و تجلیل از کتاب‌ها و آثار تولیدی با موضوع مقابله با تحریف تاریخ و تطهیر پهلوی‌ها به همت مراکز و تشکل‌های فرهنگی و ادبی برگزار شود. 

دبیرخانه دائمی جایزه مردمی و ادبی «شهید سیدعلی اندرزگو»، برای برگزاری دومین دوره جایزه، از تمامی پدیدآورندگان و ناشران در سه گروه داستان بلند و رمان بزرگسال، داستان و شعر کودک و رمان نوجوان و همچنین روایت تاریخ دعوت کرده تا آثار خود را با درون‌مایه‌های مقابله با تحریف تاریخ به دبیرخانه جایزه شهید سیدعلی اندرزگو ارسال کنند.

پذیرش آثار

دبیرخانه دائمی جایزه شهید سیدعلی اندرزگو آن دسته از آثاری را که دارای شرایط زیر باشند، پذیرش و به هیئت‌های علمی مختلف ارجاع می‌دهد:

۱. همه آثار چاپ اول سال‌های ۹۸ و ۹۹ در موضوعات جایزه

۲. آثار منتشر نشده در قالب‌ها و موضوعات موردنظر جایزه از نویسندگان دارای حداقل یک کتاب چاپی

۳. دارای درون‌مایه‌های مقابله‌گری با تحریف تاریخ و تطهیر پهلوی‌ها و روشنگری درباره آن دوران

۴. روایت زندگی شخصیت‌های مؤثر و برجسته در پیروزی انقلاب اسلامی

مهلت و شیوه ارسال آثار

پدیدآورندگان می‌توانند دو نسخه از آثار خود را، از چهاردهم فروردین تا دهم اردیبهشت ۱۴۰۰ برای دبیرخانه دائمی جایزه شهید سیدعلی اندرزگو به نشانی تهران، خیایان انقلاب، خیابان دوازدهم فروردین، خیابان شهدای ژاندارمری، پلاک ۱۴۰، مجمع ناشران انقلاب اسلامی ارسال کنند. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به وب‌سایت رسمی مجمع ناشران انقلاب اسلامی به آدرس www.mananashr.ir مراجعه یا با دبیرخانه جایزه شهید سیدعلی اندرزگو به شماره ۰۲۱۶۶۹۷۶۴۸۲، داخلی ۲۰۸ و ۲۰۹ تماس حاصل کنند.

زمان برگزاری جایزه، شهریور‌ امسال و همزمان با ایام شهادت شهید سیدعلی اندرزگوست و برگزیدگان جایزه در آیین سالانه معرفی و تجلیل خواهند شد. به برگزیدگان، علاوه بر جوایزه نقدی، معنوی و فرهنگی، لوح یادبود و نشان جایزه شهید سیدعلی اندرزگو اهدا خواهد شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: