کد خبر: 3962407
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۴
بیانیه نمایندگان مجلس:
نمایندگان مجلس در بیانیه‌ای با تأکید بر اینکه تحریم‌های ظالمانه برجامی آمریکا باید به صورت یکباره و یکپارچه لغو شود، اعلام کردند مجلس شورای اسلامی در اجرای قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از منافع ملت ایران، لحظه‌ای کوتاه نخواهد آمد و معتقد است تنها پافشاری بر این قانون راهبردی است که می‌تواند قدرت و منطق برتر جمهوری اسلامی ایران را به دشمنان دیکته کند.

بیانیه نمایندگان مجلس

به گزارش ایکنا، جمعی از نمایندگان در جلسه علنی امروز، یکشنبه 15 فروردین، بیانیه‌ای در حمایت از قانون اقدام راهبردی مجلس در لغو تحریم‌ها و شرط جمهوری اسلامی ایران برای لغو یکباره تحریم‌ها صادر کردند که متن آن به شرح ذیل است:

باسمه تعالی

در روزهای ابتدایی سال 1400 تحولاتی در حوزه سیاست خارجی کشور در حال پیگیری و رقم خوردن است که مجلس شورای اسلامی مبتنی بر اصول حکمت، عزت و مصلحت، حفظ منابع ملی با حساسیت و دقت کامل آنها را رصد خواهد کرد و واکنش متناسب خواهد داشت. سیاست قطعی جمهوری اسلامی ایران، ملزم کردن طرف‌های متعاهد به لغو کامل تحریم‌ها و به فرض ماندگاری تحریم‌ها، برنامه‌ریزی برای خنثی‌سازی تحریم‌ها، پیشرفت اقتصادی و ارتقای سطح رفاه و معیشت مردم است.

در سال 1400 که از سوی رهبر حکیم انقلاب به نام «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» نامگذاری شد، انتظار می‌رود دولت محترم سیاست خنثی‌سازی تحریم‌ها را مبتنی بر این شعار راهبردی دنبال کند.

مجلس یازدهم نیز با همین رویکرد نسبت به سفره و معیشت مردم دغدغه‌مند خواهد بود و در این باره هرگونه اقدام تقنینی و نظارتی لازم را دنبال خواهد کرد.

درباره آنچه این روزها در مذاکرات در قالب کمیسیون مشترک برجام دنبال می‌شود، تأکید می‌کنیم که براساس مفاد قانون مجلس و تأکید همه مسئولان نظام و رهبر معظم انقلاب، لغو تحریم‌ها باید به طور کامل و پس از راستی‌آزمایی ایران با ارائه گزارش فنی و سیاسی دولت به کمیسیون‌های انرژی و امنیت ملی و سیاست خارجی و نهایتاً تصویب مجلس انجام و اعلام شود تا آمریکا بتواند به برجام بازگردد.

لغو تحریم‌های ظالمانه برجامی بر ایران که در دولت های اوباما و ترامپ به ملت مظلوم ایران اسلامی تحمیل شد، باید یکباره و یکپارچه لغو شوند و در این مسیر انجام هر گونه مذاکره برای تعریف گام‌های متوازن با طرف ‌ای متعاهد 1+4 و آمریکا، عملا به ایجاد تأخیر در لغو کامل تحریم‌ها توسط عده‌ای محدود به ضرر منابع ملت، غیرقابل قبول و مغایر سیاست‌های کلی نظام و قانون مجلس تلقی خواهد شد.

مجلس شورای اسلامی در اجرای قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از منافع ملت ایران، لحظه‌ای کوتاه نخواهد آمد و معتقد است تنها پافشاری بر این قانون راهبردی است که می‌تواند قدرت و منطق برتر جمهوری اسلامی ایران را به دشمنان دیکته کند و آنها را مجبور نماید تحریم‌ها را به طور کامل لغو کنند تا فشار اقتصادی از مردم برداشته شود.

همچنین، مجلس شورای اسلامی از توسعه روابط راهبردی مبتنی بر احترام متقابل با همه کشورهای دنیا از جمله چین استقبال می‌کند و مطابق اصول متعدد قانون اساسی بر تصویب هرگونه قرارداد تعهدآور برای کشور در مجلس اصرار داشته و پس از آن بر اجرای دقیق آن در جهت منافع و مصالح ملی به طور دقیق نظارت خواهد کرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: