کد خبر: 3964468
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۸
مدیر جذب و آموزش مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان از جذب امام جماعت برای مساجد مشهد مقدس خبر داد.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالکریم امیری، مدیر جذب و آموزش مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان در گفت‌وگو با خبرنگار افتخاری ایکنا، گفت: پدید آوردن هویتی به نام مسجد در شمار زیباترین ابتکارات اسلام در آغاز تشکیل جامعه‌‌ اسلامی است و مسجد، پایگاهی با محوریت امام عادل و عالم است.

وی ادامه داد: مسجد پایگاه انواع فعالیت‌های اجتماعی است که با محوریت امام جماعت به عنوان خادم بیت‌الله مدیریت می‌شود و در واقع، پایگاه دین و سنگر اسلام است.

امیری درباره فراخوان جذب امام جماعت برای مساجد مشهد مقدس، اظهار کرد: مهمترین رکن مسجد امام جماعت است و این جایگاهی است که رهبر معظم انقلاب درباره آن می‌فرمایند «محور مسجد امام جماعت است، اگر این شد، احساس مسئولیت انسان سنگین خواهد شد»؛ لذا مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان جهت تأمین نیاز مساجد مشهد مقدس، اقدام به جذب امام جماعت از بین طلاب جوان و دارای انگیزه و روحیه‌ جهادی کرده است.

وی افزود: این مرکز به دنبال جذب پیش‌نماز نیست، بلکه هدف، انتخاب امام جماعت عالم، صالح و مدیر برای مساجد است تا بتواند مسجد را به عنوان مهم‌ترین پایگاه اجتماعی مدیریت کند؛ با توجه به این مهم، این مرکز شرایطی را برای تصدی این مسئولیت، وضع کرده که از جمله داشتن مدرک سطح یک حوزه، تلبس دائم، سابقه فعالیت تبلیغی، تعهد به شرکت در دوره‌های بعدی و آشنایی اجمالی با موضوعات مرتبط با مدیریت مسجد است.

دبیر کمیته انتصاب ارکان مساجد مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان در پایان بیان کرد: طلاب علاقه‌مند می‌توانند تا پایان ماه مبارک رمضان از طریق سامانه مسجدنا به آدرس  masjedona.ir/jazb جهت ثبت‌ نام اقدام کنند.

امیرحسین احمدنیا
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: