کد خبر: 3964517
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۲
رژیم صهیونیستی از طرح جدید خود برای احداث 4 تونل و راه‌های موصلاتی در شمال شهر قدس خبر داد که به تأکید فلسطینی‌ها به محاصره مناطق فلسطینی‌نشین و یهودی‌سازی کامل قدس، منجر می‌شود.

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه خبری سند، رژیم اشغالگر صهیونیستی درصدد است که شبکه‌ای از تونل‌ها و راه‌های مواصلاتی بزرگ را در شهر اشغالی قدس احداث کند که به اشغال محله‌ها و مناطق فلسطینی‌نشین منجر خواهد شد.
این تونل‌ها به محاصره کامل قدس از سوی رژیم صهیونیستی منجر می‌شود و با هدف تسهیل عبور و مرور شهرک‌نشینان صهیونیست و دسترسی راحت آنها به شهرک‌های واقع در شرق و غرب قدس انجام می‌شود.
کمیته برنامه‌ریزی و عمران رژیم صهیونیستی درباره این طرح جدید یهودی‌سازی گفته است که این طرح، شمال شهر قدس را با چهار تونل جدید به جای یک تونل متصل می‌کند.
با آغاز سال 2021 میلادی، رژیم اشغالگر صهیونیستی شماری از طرح‌های شهرک‌سازی و یهودی‌سازی را که در سال 2020 تصویب کرده بود، به اجرا گذاشته است.
هدف رژیم صهیونیستی از اجرای این پروژه‌ها تحمیل واقعیتی جدید بر اراضی اشغالی فلسطین و جدا کردن محله‌های قدس از یکدیگر در راستای منافع شهرک‌نشینان صهیونیست است.
نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی پیش از این نیز از طرح ساخت 3500 واحد مسکونی در شرق قدس خبر داده بود.

فخری ابودیاب، پژوهشگر امور قدس درباره این پروژه شبکه تونل‌ها در شمال قدس گفت که این پروژه به منظور متصل کردن شهرک‌های واقع در منطقه (E1) در شرق قدس به شهرک‌های داخل شهر و در نهایت ساحل فلسطین انجام می‌شود تا عبور و مرور شهرک‌نشینان به داخل سرزمین‌های اشغالی 1948 و مناطق جنوب و شمال فلسطین اشغالی و جنوب بحر المیت به‌راحتی انجام شود.
بر اساس این طرح رژیم صهیونیستی، پل‌ها، تونل‌ها و شبکه‌ای از راه‌های مواصلاتی را ایجاد خواهد کرد تا عبور و مرور شهروندان بین دو شهر قدس شرقی و غربی آسان‌تر صورت گیرد و با این کار هزاران هکتار از زمین‌های فلسطین به غارت خواهد رفت و محله‌های فلسطینی داخل قدس هم توسط اسرائیل محاصره می‌شوند.
او این طرح را در راستای تکمیل یهودی‌سازی قدس و تسلط بر مابقی اراضی فلسطینی از طریق توسعه شهرک‌سازی‌ها و ایجاد شبکه‌ای از راه‌های مواصلاتی دانست و گفت: مسئولین رژیم اشغالگر درصدد آواره کردن مردم فلسطین از قدس و تسلط بر زمین‌هایشان هستند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: