کد خبر: 3965219
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۸
ارز مورد نیاز برای تأمین کاغذ در سال‌های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ به مبلغ حداقل ۸۰ میلیون دلار برآورد شده است.
۸۰ میلیون دلار از سهمیه ارز کاغذ تأمین شدبه گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در پی عدم تخصیص اعتبار ارز کاغذ یارانه‌ای در سال ۱۳۹۹، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، پیگیری‌ها و اقدامات این وزارتخانه را تشریح کرد.
 
به گفته همایون امیرزاده، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیگیری‌های مستمری برای تأمین و تخصیص ارز مورد نیاز کاغذ چاپ و تحریر داشته است.
 
وی با اشاره به ارسال چهار نامه از سوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به رئیس جمهور، معاون اول و معاون اقتصادی رئیس جمهور، تصریح کرد: علاوه بر رایزنی‌های مکرر انجام شده در این پیگیری‌ها، ضمن تشریح شرایط موجود و نیاز ضروری کشور به برقراری سهمیه ارزی کاغذ مخاطرات احتمالی عدم تخصیص و تأمین ارز کاغذ بر فضای کار و کسب‌های حوزه نشر و مطبوعات با صراحت مورد اشاره قرار گرفته است.
 
امیرزاده تصریح کرد: در این نامه‌ها که از خرداد تا اسفند سال ۱۳۹۹ ارسال شده، ارز مورد نیاز برای سال‌های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ به مبلغ حداقل ۸۰ میلیون دلار برآورد شده است.
 
وی در پایان با تأکید بر تلاش‌های همه‌‌جانبه و مستمر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره تأمین ارز مورد نیاز کاغذ ابراز امیدواری کرد: مراجع ذیربط هم با اقدام سریع و به موقع ضمن حمایت از حوزه نشر و مطبوعات کشور با تخصیص سهمیه ارزی مورد نیاز موجب آرامش فضای کار و کسب حوزه‌های مرتبط باشند.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: