کد خبر: 3965550
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۰
حیدری آل‌کثیر خبر داد؛
دبیر گنگره بین‌المللی قدس اعلام کرد که این کنگره پذیرای آثار شاعرانی از هفت زبان زنده دنیا یعنی فارسی، عربی، ترکی، انگلیسی، کردی، اردو و آذری تا روز قدس امسال است.

برگزاری گنگره بین‌المللی قدس به هفت زبان دنیابه گزارش ایکنا مرتضی حیدری آل‌کثیر؛ دبیر گنگره بین‌المللی قدس ضمن بیان اینکه پس از پیروزی‌ها و فتح‌های پیاپی و همچنین آشکار شدن هرچه بیشتر مشت آهنین محور مقاومت؛ نظام سلطه جهانی و صهیونیسم به سلاح رسانه و تشویش افکار عمومی رو آورده و در پی آن است که از عنصر تزویر رسانه به نفع خود و تحت فشار قرار دادن محور مقاومت استفاده کند، گفت: در حال حاضر محور مقاومت و جبهه حق و باطل مشخص شده و درست است که اتفاقاتی در یمن و سوریه در جریان است، اما بهانه اصلی قدس است.

وی با تاکید بر اینکه اگر مسلمانان جهان روی قدس تمرکز کنند، این تمرکز و دادخواهی آنها منجر به نابودی زودتر اسرائیل خواهد شد، خاطرنشان کرد: مظلومیت مردم یمن، سوریه و فلسطین در یک راستا و محور است و سلاح شاعر هنر اوست. او می‌تواند با هنری که در این زمینه ارائه می‌دهد، در مقابله با خط تزویر رسانه‌ای برخیزد و کمک‌رسان مردم مظلوم در سراسر جهان باشد.

آل کثیر افزود: در این میان همه مسلمانان تلاش داشته و دارند تا به نوعی این مناسبت بسیار مهم را پاس دارند و سهمی هر چند کوچک در آزادی قدس شریف داشته باشند و شاعران مسلمان نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

برگزاری گنگره بین‌المللی قدس به هفت زبان دنیا

دبیر گنگره قدس ضمن بیان اینکه کنگره بین‌المللی شعر قدس فرصتی است برای اینکه شاعران متعهد محور مقاومت خودشان را در این مقابله تاریخی پیدا کرده و ایفای نقش کنند، گفت: فراخوان این کنگره توسط "مجمع شاعران مقاومت" در هفت زبان زنده دنیا و با محوریت قدس شریف منتشر می‌شود. بناست از تاریخ ۳۰ فروردین لغایت روز قدس ۱۴۰۰ پذیرای آثار شاعرانی از هفت زبان زنده دنیا یعنی فارسی، عربی، ترکی، انگلیسی، کردی، اردو و آذری باشیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: