کد خبر: 3971330
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۰:۳۸
تازه‌ترین تحولات در فلسطین؛
درحالی که جنبش مقاومت اسلامی لبنان(حزب الله) به منظور دفاع از مقدسات و حمایت از دلاورمردی آزادگان فلسطین امت اسلام را به سردادن بانگ الله اکبر دعوت کرد، نماینده جنبش جهاد اسلامی در ایران گفت: شمارش معکوس برای پایان رژیم صهیونیستی و نابودی این رژِیم آغاز شده و با اذن خدا و نصرت الهی پیروزی نزدیک است.

به گزارش ایکنا، حزب‌الله لبنان با صدور اطلاعیه‌ای برای یاری رساندن به مقدسات و تأیید آزادگان فلسطین، امت اسلامی را به شرکت در سردادن بانگ الله اکبر در گلدسته‌های مساجد، بالکن منازل، رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی دعوت کرد.

حزب‌الله لبنان ساعت سردادن گلبانگ ندای الله اکبر را نُه و نیم چهارشنبه شب به وقت قدس اعلام کرد.

نماینده جنبش جهاد اسلامی در ایران با حضور در نشست تخصصی «القدس أقرب» گفت: شمارش معکوس برای پایان رژیم صهیونیستی و نابودی این رژِیم آغاز شده و با اذن خدا و نصرت الهی پیروزی نزدیک است.

وی به حوادث چند روز اخیر اشاره کرده و بیان کرد: ما صد سال است انواع فشارها را تحمل می کنیم در دو جهت یکی مسئله سرزمین و یکی مسئله انسان. کارهایی که صهیونیست‌ها انجام داده‌اند حتی به ذهن خود شیطان هم نرسیده است. به رغم تمام این توطئه‌ها با این حال جمعیت مردم در فلسطین تقریبا 7 میلیون نفر است. مردم بسیاری از مناطق سال 1948 در این انتفاضه خیزش کردند. از اهالی اللد این انتظار را هیچ وقت نداشتیم این چنین محکم و مقتدرانه در برابر رژیم سفاک صهیونیستی عمل کنند. مردمی مستضعف که همیشه هدف قرار داشتند و در محاصره بودند.

نماینده جهاد اسلامی در ایران بیان کرد: پیروزی انقلاب اسلامی را خداوند به ما ارزانی داشت و تشکیل جمهوری اسلامی منجر شد که ایران تبدیل شود به پایگاه پروژه اسلامی کردن منطقه و ایران در تمام سطوح به مردم فلسطین کمک کرد و ایران الان شریک پیروزی‌های ما است. الان بر اساس آخرین نظرسنجی‌ها 88 درصد مردم مخالف قاطع با هر گونه حضور رژیم صهیونیستی در فلسطین هستند. ما خط اصلی و پیشرو و نوک پیکان مقاومت هستیم. مردم روحی و معنوی و مادی با ما هستند و خدا رو شکر وجهه منافقین و تسلیم‌شدگان مشخص شده است. رسانه‌های خائن عربی و مگس‌های الکترونیکی همراه با رژِیم صهیونیستی سکوت می‌کنند.

وی در انتها بیان کرد: تأکید می‌کنم شمارش معکوس برای پایان رژیم صهیونیستی و نابودی این رژِیم آغاز شده است. این بار سکوت کامل است و بسیار شکست رژیم صهیونیستی نزدیک است.

اسماعیل هنیه، رییس دفتر سیاسی جنبش حماس در واکنش به شهادت شماری از فرماندهان عزالدین القسام در حملات رژیم صهیونیستی گفت: اراده مقاومت پولادین و بازوانی بلند دارد و آماده همه سناریوهای احتمالی است.

 وی از شهید باسم عیسی به عنوان فرماندهی جسور و مجاهد یاد کرد که لایق شهادت در راه جهاد بوده است.

وی گفت: خون رشادت‌های رهبران و فرزندان این گروه‌های فلسطینی ثابت می‌کند که غزه سپر قدس است.

فوزی برهوم، سخنگوی حماس نیز اعلام کرد: دشمن صهیونیستی و سران جنایتکار آن باید آماده پرداخت بهای ترور باسم عیسی، فرمانده مجاهد تیپ غزه و تعدادی از همراهانش باشند.

او افزود: خون فرزندان ملت ما و فرماندهان مقاومت برای همه ما گرانبهاست و همه این جرایم صهیونیست در حق ملت فلسطین و فرماندهان مقاومت هرگز از اراده حماس کم نکرده و آن را از ادامه فرماندهی و مدیریت قدرتمند نبردها با دشمن بازنمی‌دارد و چیزی از عزم و اراده آنها برای پیشبرد این مسیر بازنمی‌دارد.

همچنین سازمان عفو بین‌الملل، در صفحه توئیتری خود در بیانیه‌ای خواستار توقف نقض حقوق فلسطینی‌ها از سوی رژیم صهیونیستی شد.

سازمان عفو بین‌الملل در بیانیه مذکور اعلام کرد: زمان آن رسیده که اعضای شورای امنیت از جمله آمریکا دست از تعلل در نشست امروز بردارند و فورا از اسرائیل بخواهند که نقض آشکار [حقوق فلسطینی‌ها] از جمله کوچاندن خودسرانه فلسطینیان را متوقف کند.

در ادامه بیانیه یادشده تأکید شده است: اکنون زمان اقدام فوری فرا رسیده است پیش از آنکه افزایش خشونت‌ها جان غیرنظامیان بیشتری را بگیرد.

شهر قدس از آغاز ماه مبارک رمضان و به دنبال اقدامات هتاکانه پلیس رژیم صهیونیستی و شهرک‌نشینان به ویژه در منطقه «باب العمود» و کوی الشیخ جراح ناآرام است.

به گزارش سازمان بهداشت فلسطین مستقر در غزه تاکنون بر اثر حملات هوایی و توپخانه‌ای رژیم صهیونیستی به نوار غزه دست کم ۵۶ فلسطینی از جمله ۱۴ کودک شهید و بیش از سه هزار تن زخمی شدند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: