کد خبر: 3971586
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۶
از سوی مؤسسه قرآنی روشندلان؛
مدیرعامل مؤسسه قرآنی روشندلان از تأمین و ارسال ۸۰ قرآن بریل برای نابینایان نیازمند تا پایان ماه رمضان خبر داد.

سیدمرتضی نیکزاد، مدیرعامل مؤسسه قرآنی روشندلان در گفت‌وگو با ایکنا، با اشاره به اجرای طرح تأمین قرآن بریل برای روشندلان نیازمند، بیان کرد: طرحی را از قبل برنامه‌ریزی کرده بودیم، مبنی بر اینکه در ماه رمضان امسال نابینایانی که قرآن بریل ندارند، صاحب قرآن شوند. فراخوانی دادیم و در ابتدا نابینایان نیازمندی که در سطح کشور هستند را شناسایی کردیم، حدود 160 نفر در این طرح ثبت نام کردند و بعد از آن بررسی کردیم که کدام یک از آن‌ها واقعاً نیاز دارند و شرایط مناسبی برای هزینه کردن ندارند.

وی افزود: از سوی دیگر، برای دستگاه‌های حمایتی و خیران فراخوانی ارسال کردیم که استقبال نسبی از آن انجام شد و در ماه رمضان با حمایت‌هایی که شد شروع به ارسال قرآن بریل برای افراد نابینای سراسر کشور کردیم و در ماه رمضان حدود 80 نفر از افراد نابینا صاحب کتاب قرآن بریل شدند، مابقی نیز در نوبت ارسال هستند.

نیکزاد اظهار کرد: قسمت چاپ و نشر ما دائم در حال چاپ قرآن بریل است و همکاران ما در قسمت انتشارات نیز در حال صحافی و آماده کردن و ارسال برای استان‌های مختلف هستند. حدود 100 نفر به فضل و مدد الهی باید قرآن‌دار شوند. برای 20 نفر باقی مانده نیز با مشارکت خیران، قرآن بریل ارسال خواهد شد.

وی ادامه داد: معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و امور فرهنگی سازمان بهزیستی کشور در این طرح مشارکت کردند، همچنین در صورت ادامه داشتن حمایت‌ها این طرح تعطیل نمی‌شود و ادامه خواهد داشت.

یادآور می‌شود، افراد خیر می‌توانند به منظور کمک در این طرح با شماره‌های ۰۹۱۳۳۱۳۶۲۶۶ و ۰۳۱۳۴۴۵۰۱۳۰ تماس بگیرند. همچنین سایت این مؤسسه به نشانی http://www.braillequran.ir/index.php/fa/ در دسترس علاقه‌مندان است. مؤسسه قرآنی روشندلان که در اصفهان، میدان قدس، خیابان علامه مجلسی واقع شده، مجوز خود را از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت کرده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: