کد خبر: 3971629
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۹
خطیب الازهر در پیامی، اتحاد حاکمان عرب و اقدام آن‌ها برای ایجاذ یک قدرت بازدارندگی اسلامی در برابر تجاوز صهیونیست‌ها علیه قدس و مسجدالاقصی را خواستار شد.

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه خبری الساعه25،  شیخ احمد عمر هاشم، یکی از اعضای شورای علمای ارشد مسجد جامع الازهر در پیامی به حاکمان عرب از آنها خواست با اتخاذ موضعی واحد و یکپارچه برای دفاع از قدس و مسجدالاقصی صف‌آرایی کنند.

خطیب نماز جمعه دیروز مسجد جامع الازهر تأکید کرد: نظام جهانی که دم از حقوق بشر و دموکراسی می‌زند، با آن فاصله زیادی دارد.

عمر هاشم تصریح کرد: نظامیان اشغالگر با اهانت به نمازگزاران در داخل مسجدالاقصی هر که را خواستند کشتند و این ظلمی آشکار است.

عضو ارشد الازهر گفت: بر ما در الازهر که وظیفه داریم از دین صیانت کنیم، لازم است که به صراحت اعلام کنیم که حاکمان باید در صف واحدی باشند تا قدس شریف را از دست بیگانگان روی زمین بازپس گرفته و ظالمان را دفع کنند، زیرا چیزی که با زور گرفته شده است، جز با زور پس گرفته نمی‌شود.

خطیب الازهر تأکید کرد: باید در کشورهای اسلامی و عربی و نزد صاحبان حقوق فلسطین، یک قدرت بازدارنده اسلامی وجود داشته باشد و از همین رو ما خطاب به حکام عرب و رؤسای کشورهای عربی می‌گوییم، امروز که صهیونیست‌ها حقوق بشر را پایمال کرده و حرمت یکی از خانه‌های خدا را نگاه نداشتند، شما به تکلیف خود عمل کنید.

عمر هاشم سکوت در برابر حوادث مسجدالاقصی را شرم‌آور خواند و گفت: دنیایی که به روشنفکری و تمدن مفتخر است، شایسته نیست که چنین شرم‌آور در برابر حوادث مسجدالاقصی سکوت داشته باشد.

انتهای پیام
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: