کد خبر: 3971778
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۴
دبیر ستاد طرح ملی آیات زندگی مؤسسه بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) از مداومت اجرای این طرح با حدود 150 گروه آموزشی در بستر فضای مجازی خبر داد.

به گزارش ایکنا، طرح ملی آیات زندگی با محوریت حفظ آیات کاربردی، کوتاه و موضوعی قرآن کریم به صورت مجازی از اواخر اردیبهشت‌ماه 1399 از سوی مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) آغاز شد که در حال حاضر با حدود 150 گروه از سراسر کشور، فعالیت خود را ادامه می‌دهد.


بیشتر بخوانید:


بنابر گفته حجت‌‌الاسلام علی‌اصغر همتی، دبیر ستاد طرح ملی آیات زندگی مؤسسه بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) «وسعت منطقه‌ای قرآن‌آموزان شرکت‌کننده در این طرح شامل اکثر استان‌ها است که طی این طرح 400 آیه موضوعی را در 10 سطح حفظ می‌کنند. طی هر هفته شرکت‌کنندگان دو آیه را حفظ خواهند کرد و در هر سطح متقاضیان 10 آیه راحفظ می‌کنند و پس از آن یک آزمون اخذ می‌شود و پس از حفظ هر 40 آیه نیز یک آزمون نهایی گرفته و گواهینامه سطح یک، دو، سه و ... اعطا می‌شود.»

محتوای کانال‌های این طرح شامل، نکات تفسیری و مفهومی، داستان، صوت، پیام کوتاه، شعر و قصه در مقطع نوجوانان و خردسالان است.

قرآن‌آموزان می‌توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی مؤسسه به نشانی http://beytolahzan.ir میزبانی خود را از این طرح اعلام کنند و پس از تأیید به کانالی که محتوای آموزشی طرح هست افزوده می‌شوند تا به عنوان معلم و مدرس طرح در شهر، محل سکونت، محل کار، مدرسه، مسجد و حسینیه بتوانند این مطالب را به مخاطبان طرح ارائه دهند. در پایان هر هفته نیز محفوظات قرآن‌آموزان ارزیابی می‌شود.

دبیر ستاد طرح ملی آیات زندگی از بهره‌مندی حدود 14 هزار نفر از این طرح تاکنون خبر داد. این طرح در قالب پیام‌رسان‌ها اجرا می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: