کد خبر: 3971954
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۸
  مهندس الشَمَّری با تأکید بر اینکه مقاومت عراق برای کمک به فلسطینیان از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کند، از در اختیار داشتن تجربیات و تسلیحاتی خبر داد که می‌تواند عمق مناطق اشغالی را هدف بگیرد.  

به گزارش ایکنا به نقل از مرکز ارتباطات و امور رسانه‌ای نُجَباء در ایران، سخنگوی رسمی مقاومت اسلامی نُجَباء در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرگزاری مهر موضع ثابت این جنبش در حمایت حداکثری از ملت فلسطین را تکرار کرد.
 
مهندس «نصر الشَمَّری» خاطرنشان کرد که قدرت موشکی مقاومت، پایه‌های جدیدی برای مبارزه علیه رژیم صهیونیستی ایجاد کرده و معادله‌ای با قواعد تازه رقم زده است.
 
وی همچنین با صراحت اعلام کرد که اشغالگران آمریکایی در پایگاه‌های «عین‌الاسد» و «الحریر» یا هرجای دیگر عراق امنیت نخواهند داشت و گروه‌های مقاومت تا خروج آخرین سرباز آمریکایی، قصد عقب‌نشینی و مذاکره ندارند.
 
متن کامل این گفت‌وگو به شرح ذیل است:
 
سازمان حشد شعبی عراق با صدور بیانیه‌ای اعلام کرده است که از مقاومت فلسطین حمایت می‌کند. حمایت‌های حشد شعبی به‌طور عام و جنبش مقاومت اسلامی نُجَباء به‌طور خاص از مقاومت اسلامی فلسطین در چه زمینه‌هایی صورت می‌پذیرد؟
 
ما در مقاومت اسلامی عراق در دفاع از برادرانمان در مقاومت فلسطین و ملت عزیز فلسطین از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم کرد. این وظیفه شرعی و اخلاقی ما و بلکه بخشی مهم از عقیده اسلامی ما و یک مؤلفه اساسی در پیام و اندیشه ماست.
 
لذا آماده حمایت از مقاومت فلسطین هستیم؛ از سلاح و انتقال تجربه گرفته تا مشارکت مستقیم در نبرد علیه این رژیم منحوس.
 
ما تجارب و تسلیحاتی در اختیار داریم که می‌تواند به عمق این رژیم غاصب برسد.
 
گروه‌های مقاومت فلسطین در جریان نبرد «شمشیر قدس» علیه رژیم صهیونیستی، با رونمایی از تجهیزات جدید و پیشرفته‌ای مانند موشک «حاج‌قاسم سلیمانی» معادله جدیدی را به دشمن تحمیل کرده‌اند. ارزیابی شما از قدرت موشکی مقاومت در این کارزار چیست؟
 
قدرت موشکی مقاومت فلسطین پایه‌های جدیدی برای مبارزه علیه رژیم صهیونیستی ایجاد کرده و معادله‌ای با قواعد تازه رقم زده است که در آن، ابتکار عمل در اختیار مقاومت و کل مناطق اشغالی در تیررس است.
 
همچنین نیروی بازدارندگی نه‌تنها متناسب با حملات صهیونیست‌ها، بلکه نسبت به آن از سطحی بالاتر برخوردار می‌باشد؛ به‌طوری که باعث خواهد شد این رژیم غاصب قبل از هر اقدام احمقانه‌ای چندین بار مردد شود.
 
این عملکرد بسیار عالی بود و خداوند آن را به ثمر نشاند و در نهایت به ترسیم نقشه مبارزه، نه در فلسطین اشغالی بلکه در کل منطقه، کمک خواهد کرد.
 
در جریان نبرد کنونی شاهد حملات موشکی و راکتی از جنوب لبنان و سوریه به اراضی اشغالی بودیم؛ اقدامی که تعبیر پیکره واحد محور مقاومت در منطقه را بار دیگر به اذهان متبادر ساخت. به‌نظر شما آیا می‌توان گفت که این تعبیر در عرصه عمل نیز مصداق پیدا کرده و دیگر یک تئوری نیست؟
 
نخست، این یک بنیان اعتقادی اسلامی است که رسول اعظم صلی‌الله‌علیه‌وآله فرموده‌اند: مسلمانان و مؤمنان اعضای یک پیکر هستند. هرکس این امر را احساس نکند، حتما غافل است.
 
این اصل در میادین و صحنه‌های زیادی متبلور شده است که می‌توان به شهادت فرماندهان سپاه پاسداران در مبارزه علیه رژیم صهیونیستی در لبنان اشاره کرد. همچنین فرماندهان و مجاهدان لبنانی، عراقی و افغانستانی که در نبرد علیه تروریسم داعش در سوریه و عراق به شهادت رسیدند، بر اساس این اصل بوده است.
 
در این راستا همچنین می‌توان به پشتیبانی بزرگ از مجاهدان جنبش انصارالله در یمن عزیز مقابل تجاوزات ائتلاف صهیونیستی ـ وهابی اشاره کرد.
 
امروز خون این عزیزان با هم درآمیخته، قلب‌ها به هم گره خورده و دست‌ها به‌هم پیوسته تا از آرمان بزرگ آزادسازی فلسطین حمایت کنند. ما برای مشارکت در کنار ملت عزیر فلسطین با همه امکانات‌مان سراپا آرزو و اشتیاق هستیم.
 
به‌نظر می‌رسد که ایالات‌متحده همچنان قصد خروج از خاک عراق را ندارد. در این میان، اقدام عملی درخوری نیز برای اجرای مصوبه پارلمان مبنی بر اخراج آمریکایی‌ها انجام نشده است. در صورت تداوم این اشغالگری، راهکار و گزینه مقاومت چه خواهد بود؟
 
مقاومت اسلامی در عراق تصمیم خود را گرفته و اجرای آن را در میدان آغاز کرده است. یعنی سلاح تنها راه مجبور کردن نیروهای اشغالگر آمریکایی به ترک عراق است و عملیات مقاومت به تدریج و حساب‌شده شدت می‌گیرد.
 
مهم‌ترین نکته‌ای که در طول دوره گذشته اثبات شده، این است که هیچ پایگاه یا موجودیت نظامی آمریکا دور از دسترس مقاومت نیست. در هر وجب از خاک عراق می‌توانیم به آن‌ها برسیم. همان‌طور که در بغداد یا جنوب امنیت ندارند، در پایگاه‌های «عین‌الاسد» و «الحریر» یا هرجای دیگر نیز امنیت نخواهند داشت و ما تا عزیمت آخرین سرباز آمریکایی، عقب‌نشینی و مذاکره نخواهیم کرد.
 
در مورد سستی و اقدامات ضعیف دولت، باید بگویم که آن‌ها در واقع از نظر روانی قادر به ایجاد چنین گفتمانی نیستند و هنوز هم برای طولانی كردن مدت اقامت اشغالگران، به بهانه‌های واهی متوسل می‌شوند و پشت سربازانی که نتوانسته‌اند از آن‌ها محافظت کنند، پناه می‌گیرند.
 
ما در مقاومت به این ناتوانی دولت اهمیت نمی‌دهیم، بلکه به راه خود ادامه می‌دهیم. سلاح ما قانونی است و آن را نه‌تنها تا آزادی عراق، بلکه تا زمان آزادسازی مسجدالاقصی از چنگ رژیم صهیونیستی زمین نخواهیم گذاشت.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: