کد خبر: 3976860
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۹
مصاحبه علمی طرح ساماندهی داوران مسابقات قرآن که آخرین مرحله از آزمون‌های سه‌گانه این طرح بود با حضور 500 نفر از راه‌یافتگان به این مرحله طی دو هفته برگزار و اواخر هفته گذشته به پایان رسید.

پایان سومین آزمون طرح ساماندهی داوران مسابقات قرآن

به گزارش ایکنا، سومین آزمون طرح ساماندهی داوران مسابقات قرآن که به مصاحبه علمی اختصاص داشت، اواخر هفته گذشته به پایان رسید و بر اساس اعلام برگزارکنندگان این دوره، نتایج نهایی این طرح قبل از شروع مرحله شهرستانی چهل و چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن که از تیرماه آغاز می‌شود، اعلام خواهد شد.

در مصاحبه علمی طرح ساماندهی داوران مسابقات قرآن که آخرین آزمون این طرح نیز هست، حدود ۵۰۰ شرکت‌کننده در دو گروه بانوان و آقایان و در پنج رشته تجوید، صوت، لحن، وقف و ابتدا و حسن حفظ به سؤالات مطرح شده از سوی کمیته داوری پاسخ دادند.

در این مرحله، شرکت‌کنندگان استان تهران به صورت حضوری در مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه در مصاحبه‌ای علمی شرکت کردند و متقاضیان استان‌های دیگر نیز از طریق حضور در اداره کل اوقاف استان محل سکونت خود و ارتباط تصویری در این مصاحبه علمی حضور یافتند. بعد از پایان مصاحبه‌ها و بر اساس نتایج به دست آمده، افرادی که حدنصاب را به دست بیاورند می‌توانند در سطوح پذیرش‌شده به داوری مسابقات قرآن در کشور بپردازند.

مسئولان مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه آزمون‌های سه‌گانه این طرح را به عنوان فاز نخست طرح ساماندهی داوران مسابقات قرآن اعلام کرده‌اند و فازهای دیگر این طرح را شامل مواردی همچون آئین‌نامه انضباطی،‌ دوره‌های آموزشی و ... اعلام کرده‌اند که به مرور اجرایی خواهد شد.

یادآور می‌شود، مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه سال گذشته تصمیم به ساماندهی داوران مسابقات قرآن کرد و پس از انتشار فراخوان برای حضور فعالان قرآنی در این زمینه، حدود هزار و ۶۰۰ نفر ثبت نام کردند. در ادامه فرایند اجرایی این طرح از اواخر سال گذشته آغاز شد.

مرحله اول این طرح که آزمون کتبی بود ۲۴ اسفند‌ماه سال گذشته برگزار شد و حدود ۷۰۰ نفر موفق به کسب حدنصاب لازم و حضور در مرحله دوم شدند. در مرحله دوم، که از ۱۹ فروردین‌ماه امسال آغاز شد، ۷۰۰ نفر راه‌یافته به این مرحله در آزمون شبیه‌سازی حضور یافتند و تعدادی تلاوت آماده‌شده برای شرکت‌کنندگان پخش ‌شد و آنها نیز طبق آیین‌نامه‌ به داوری پرداختند. در پایان این مرحله نیز حدود ۵۰۰ نفر موفق به کسب حد نصاب لازم شدند و به مرحله سوم طرح ساماندهی داوران مسابقات قرآن راه پیدا کردند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: