کد خبر: 3977164
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۸
همراه با چهل‌وچهارمین مسابقات سراسری قرآن سازمان اوقاف /
منابع دو رشته تفسیر عمومی قرآن و دعاخوانی در چهل و چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم اعلام شده است.

معرفی منابع تفسیر و دعاخوانی در مسابقات سراسری قرآن

به گزارش ایکنا، مرحله شهرستانی چهل و چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن از تیرماه آغاز می‌شود، در شیوه‌نامه برگزاری این دوره از مسابقات که پیش از این منتشر شده و در آن منابع رشته‌ها نیز معرفی شده است، بازه زمانی ابتدای تیر تا پایان شهریورماه زمان برگزاری دو مرحله شهرستانی و استانی اعلام شده است.

این دوره از مسابقات در رشته‌‌های قرائت تحقیق،‌ قرائت ترتیل، حفظ کل قرآن کریم، حفظ 20 جزء، حفظ 10 جزء(مرحله شهرستانی و استانی)، حفظ پنج جزء(مرحله شهرستانی و استانی)، همسرایی و همخوانی قرآن(ویژه آقایان)، اذان(ویژه آقایان) و دعاخوانی(استانی و ملی) و تفسیر عمومی قرآن کریم برگزار می‌شود.

بر اساس اعلام مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه منابع دو رشته دعاخوانی و تفسیر عمومی قرآن کریم اعلام شده است که بر اساس آن در رشته دعاخوانی دعاهای کمیل، دعای ندبه، دعای هفتم صحیفه سجادیه، زیارت آل یاسین و زیارت امین‌الله به عنوان منابع این رشته در دو بخش بانوان و آقایان معرفی شده است.

در رشته دعاخوانی مسابقات از مرحله استانی شروع می‌شود و تا مرحله ملی ادامه دارد. در این رشته میزان مشارکت در بخش آقایان هزار و ۲۰۱ نفر و در بخش بانوان نیز ۷۴۹ نفر بوده است.

دعاخوانی

در رشته تفسیر عمومی قرآن کریم نیز دو تفسیر برای اهل تشیع و اهل تسنن معرفی شده است. این منبع برای اهل تشیع «تفسیر نمونه» و برای اهل تسنن نیز «صفوة التفاسیر» معرفی شده است، همچنین در این رشته، محوریت با سوره مبارکه نور است.

در این دوره از مسابقات رشته تفسیر عمومی قرآن بیشترین مشارکت را در بین تمامی رشته‌ها داشته است، به طوری که در بخش آقایان پنج هزار و 260 نفر، در بخش بانوان هشت هزار و 215 نفر و در مجموع 13 هزار و 475 نفر از مجموع 32 هزار نفر در این رشته ثبت‌نام کرده‌اند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: