کد خبر: 3983574
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۷

بی توجهی مسئولان فرهنگی به قصه‌های دینی

جمال شورجه کارگردان سینمای ایران می‌گوید که قصه‌های دینی اتفاقاً بسیار دراماتیک است اما با این وجود در کشور ما مهجور مانده و باید مسئولین فرهنگی برای رونق آن اهتمام بیشتری بورزند.

به گزارش ایکنا به نقل از خبرگزاری فارس، جمال شورجه کارگردان باسابقه سینمای دفاع مقدس و انقلاب اسلامی، که با سپری کردن دوران معالجه و درمان خود تحت نظر پزشکان حال عمومی بهتری پیدا کرده است، درباره اهمیت سینمای دینی و البته کم‌توجهی مسئولین فرهنگی و سینمایی کشور نکاتی را بیان کرد.

کارگردان فیلم‌های «33 روز» و «حماسه مجنون» بیان کرد: سینمای دینی سینمای مغفول و  مهجوری است که متأسفانه سینماگران ما به آن کمتر پرداختند و شاید هم به خودشان اجازه این را نمی‌دهند که در این زمینه کار تولید کنند.

بنابراین این سینما که سینمای پرمخاطبی است و ریشه آن از داستان‌های قرآن شروع می‌شود، مظلوم و تنها باقی مانده است.

وی در ادامه بیان کرد: تعداد کارگردان‌های کمی مانند مرحوم سلحشور که از جوانی با قصه‌های دینی و قرآنی آشنا بودند، توانستند به این عرصه ورود کنند و مخاطبین سینما را از محتوای نغز و شیرین و مهم داستان‌های دینی آگاه بکنند.

کارگردان «عملیات کرکوک» همچنین با اشاره به سیطره داستان‌های دینی در زمینه‌ها و موضوعات گوناگون گفت: قرآن و زندگی اهل بیت علیهم اسلام داستان‌های مهمی در فضای  اجتماعی، تاریخی و... دارد که سرشار از مضامین مهم و اندرزهای معاشرتی است که اتفاقاً بسیار دراماتیک و پرهیجان است.

این فیلمساز سینمای ایران در پایان خاطرنشان ساخت: باید مسئولین فرهنگی ما برای رونق سینمای دینی بودجه‌ای کنار بگذارند و راه آن را برای فیلمسازان جوان باز کنند اما باید گفت که برای این موضوع تا به حال اهتمام جدی نشده است.

اختتامیه جشنواره صالح مصادف با روز عید غدیر برگزار خواهد شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha