کد خبر: 3987495
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۰
عضو هیئت داوران جشنواره «بانوی ایران زمین» مطرح کرد؛
عضو هیئت داوران جشنواره «بانوی ایران زمین» معتقد است؛ تلفیق هنر با اعتقادات همواره یکی از راه‌های ماندگاری آثار هنری است. از این‌رو، بهره‌گیری از شخصیت‌های برجسته دینی، ملی و میهنی می‌تواند بستر مناسبی را برای ارائه زیباترین آثار هنری فراهم کند.

به گزارش خبرنگار افتخاری ایکنا، به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای سرو، نخستین جشنواره نمایش رادیویی «بانوی ایران زمین» به همت فرهنگسرای سرو با موضوع حیا و ارزش‌های فردی و اجتماعی آن از 21 تیرماه آغاز و تا 20 مردادماه جاری ادامه دارد. این جشنواره شامل بخش‌های گزارش برنامه ترکیبی رادیویی، نمایش رادیویی و روایت داستانی است و بخش ویژه آن خلاقیت در دوبله است.

مجید حیدری، هنرمند باسابقه هنرهای نمایشی و فارغ‌التحصیل رشته ادبیات نمایشی، عضو هیئت داوران این جشنواره است. او سابقه بازیگری، نویسندگی و کارگردانی داشته و نزدیک به دو دهه است که در اداره‌کل نمایش رادیو به‌عنوان نویسنده فعالیت دارد.

وی با اشاره به حضور رادیو از دیرباز تا به امروز در زندگی مردم، گفت: ما در عصر ارتباطات زندگی می‌کنیم و رادیو در طول سالیان حضورش در بین مردم ثابت کرده که رسانه‌ای تأثیرگذار و ممتاز به‌شمار می‌آید، چراکه می‌تواند جمع کثیری از مردم جامعه را با خودش همراه کند.

حیدری اضافه کرد: تلفیق هنر با اعتقادات همواره یکی از راه‌های ماندگاری آثار هنری بوده و است. از این‌رو، بهره‌گیری از شخصیت‌های برجسته دینی، ملی و میهنی می‌تواند بستر مناسبی را برای ارائه زیباترین آثار هنری فراهم کند. بنده معتقدم که جشنواره «بانوی ایران زمین» فرصتی برای بیان ناگفته‌هاست که در قالب رادیو و نمایش‌های رادیویی فراهم شده است.

وی حضور بانوان در این جشنواره را اتفاقی مبارک دانست و گفت: نباید فراموش کنیم که نیمی از جمعیت جامعه ما را زنان تشکیل می‌دهند. آنان به‌واسطه نقش‌آفرینی فعال خود در عرصه‌های اجتماعی می‌توانند در سرنوشت حیات سیاسی و اجتماعی کشور نقش بسزایی را ایفا کنند؛ از این‌رو حضور حداکثری‌شان در این جشنواره فرصت مغتنمی به‌شمار می‌رود.

این نویسنده با اشاره به ملاک‌های داوری در این جشنواره، اظهار کرد: در خلق و شکل‌گیری اثر هنری آنچه بیشتر به چشم می‌آید، نگاه ریزبینانه و موشکافانه به فضای جامعه و درک درست از رخدادهای جاری زندگی است؛ در هر رقابت هنری ملاک سنجش، نگاه متفاوت و زاویه دید خاص هنرمند و کشف ناگفته‌ها به زبان و کلامی دیگر است. در داوری این رویداد حتما به نگاه هوشمندانه و خلاقانه هنرمندان و استفاده از زبانی دیگرگونه در تولید و ثبت آثارهنری توجه خواهد شد.

وی در پایان گفت: از دوستان و عزیزان علاقه‌مند درخواست می‌کنم که این فرصت را غنیمت دانسته و سعی کنند با توجه به اندوخته هنری خودشان و استفاده از خلاقیت فردی و جمعی آثاری را تولید و عرضه کنند. این جشنواره فرصت مناسبی برای شنیدن و نقد آثار هنرمندان را فراهم آورده و از این نظر باید از این فرصت استفاده کرد. امیدوارم این حرکت شایسته که از طرف بانیان هنری این اتفاق در فرهنگسرای سرو شکل گرفته است، فرصتی را فراهم کند تا هنرمندان عزیز بتوانند با دست پُر و با خلق آثار درخشان، شاخص و ماندگار برگ زرینی را در عرصه هنر این مرز و بوم به نمایش بگذارند.

یادآور می‌شود، درگاه ارسال آثار از دو طریق است؛ شماره واتساپی 09308469744 و آدرس ایمیل banooiranzamin@yahoo.com. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر از فراخوان و محورهای جشنواره، علاقه‌مندان می‌توانند با شماره 88881879 تماس بگیرند.
 
منصوره مرادی‌نیا
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: