کد خبر: 3987823
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۸
نکته‌ای برای قاریان؛
وحید نظریان، قاری بین‌المللی کشور در یکی از پست‌هایش به این سؤال که «‌ویژگی‌های ترتیل صحیح و درست کدام است؟» پاسخ داده و بر رعایت استاندارد لحن و استاندار صوت در ترتیل تأکید کرده است.

به گزارش ایکنا؛ وحید نظریان، قاری بین‌المللی کشورمان در نظر دارد تا در قالب بسته آموزشی در صفحه خود در اینستاگرام به بیان نکاتی برای علاقه‌مندان به عرصه قرائت قرآن بپردازد. وی در پستش به سؤال درباره «ویژگی‌های ترتیل صحیح و درست کدام است؟» پاسخ داده است که در ذیل متن آن را می‌خوانید؛


بیشتر بخوانید:


«ترتیل‌خوانی اسلوبی دارد که باید مرتلان آن را رعایت کنند. تحریرهای زیاد در تلاوت ترتیل نباید دیده شود، چنانکه در تلاوت ترتیلِ قاریان مصری، این موضوع ابداً دیده نمی‌شود. بنده خدمت اساتید مصری زیادی رسیدم و با آنها در این باره صحبت کردم، اساتید مرحوم ابوالعینین شعیشع و شحات محمد انور، می‌فرمودند «بحث صوت و لحن و تحریر‌ها و سایر جزئیات صوت و لحن در تلاوت تحقیق اجرا می‌شود و در تلاوت ترتیل، تنها میزان استانداردی از لحن و صوت را خواهیم داشت. قاریان در تلاوت ترتیل باید 80 درصد به تجوید و وقف و ابتدا دقت کنند و به میزان 20 درصد به لحن و صوت بپردازند تا ترتیل برای مستمع جذاب باشد و مستمع دچار خستگی نشود. قاریان باید این موضوع را (عدم تحریرهای زیاد در ترتیل) را سرلوحه کار خود قرار دهند».

یادآور می‌شود، صفحه این قاری بین‌المللی ومدرس قرآن در اینستاگرام به نشانی hajvahidnazarian@ در دسترس است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: