کد خبر: 3988008
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۶
رئیس جمعیت هلال‌ احمر از اجرای طرح خادمان هلال حسینی خبر داد و گفت: با توزیع ماسک و مواد ضد عفونی کننده و توصیه به رعایت پروتکل‌های بهداشتی به عزاداران حسینی تلاش می‌شود از شیوع بیشتر بیماری کرونا در مراسم‌ مذهبی پیشگیری شود.

اجرای طرح خادمان حسینی در محرم و صفر

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر، کریم همتی، رئیس جمعیت هلال احمر، با تقدیر از اقدمات انجام شده از سوی مسئولان جمعیت در سال‌های گذشته، ابراز امیدواری کرد که با استقرار دولت جدید، اوقات و شرایط خوبی پیش‌روی مردم کشور به خصوص در عرصه اقتصادی باشد و شاهد تحولات مثبت در جامعه باشیم.

همتی افزود: جمعیت هلال‌احمر در تمام سال‌های گذشته بدون توجه به حواشی سیاسی و تغییر دولت‌ها، فعالیت کرده و اعتماد عمومی مردم، بزرگترین دستاورد و سرمایه هلال‌احمر محسوب می‌شود که مسئولان جمعیت با هر اقدام مثبتی، در کسب این موقعیت نقش داشته‌اند.

وی همچنین با اشاره به اینکه جمعیت هلال‌احمر در موضوع واردات واکسن کرونا‌ عملکرد مثبتی داشت و توانست بار سنگینی را از روی دوش جامعه بردارد افزود: با واردات بیش از ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار دز واکسن کرونا از سوی هلال‌احمر در سه ماه گذشته، آرامشی در این حوزه در جامعه ایجاد شد و در صورت حمایت تیم اقتصادی دولت جدید، واردات ۳۰ میلیون دز واکسن دیگر به کشور، اتفاق بسیار خوبی خواهد بود.

رئیس جمعیت هلال‌احمر تأکید کرد: مادامی که در این جایگاه حضور داریم با تمام توان و امکانات به مردم خدمت می‌کنیم چراکه اگر هلال‌ احمر یک قدم مثبت برای مردم بردارد، در کاهش آلام و نگرانی مردم تأثیرگذار است.

اجرای طرح خادمان هلال حسینی 2 در ایام محرم و صفر

رئیس جمعیت هلال‌احمر همچنین از اجرای طرح خادمان هلال حسینی برای دومین سال و در ایام محرم و صفر خبر داد و افزود: با توجه به شیوع کرونا در کشور و فرارسیدن ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان، حضرت امام حسین(ع)، با اجرای این طرح، توزیع ماسک و مواد ضد عفونی کننده و همچنین توصیه به رعایت پروتکل‌های بهداشتی به عزاداران حسینی توسط اعضای جوان هلال‌احمر انجام می‌شود تا از شیوع بیشتر بیماری کرونا در مراسم مذهبی پیشگیری شود.

تشریح اقدمات جمعیت در سیستان و بلوچستان

محمد نصیری، رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر نیز در این جلسه به تشریح اقدمات جمعیت در سیستان و بلوچستان در پیک پنجم بیماری کرونا پرداخت و گفت: به‌منظور پیشگیری و مبارزه با کرونا در سیستان و بلوچستان بنا بر دستور و تأکید رئیس جمعیت هلال‌احمر، کمک‌رسانی ویژه‌ای با همکاری ۲۳ خیریه انجام شد.

وی با اشاره به محورهای فعالیت‌های انجام شده در سیستان و بلوچستان گفت: تأمین کپسول اکسیژن، توزیع مواد شوینده و بهداشتی، توزیع فوم بهداشتی و مواد ضد عفونی کننده و توزیع ماسک از جمله این محورها بوده و اقداماتی همچون اهدا و توزیع ۹۰۶ کپسول اکسیژن و مانومتر در مراکز درمانی و بانک امانات تجهیزات پزشکی استان، توزیع سه میلیون و ۲۰۴ هزار ‌ماسک، توزیع ۱۲۳ دستگاه اکسیژن‌ساز خانگی در منطقه، توزیع ۵۳ دستگاه  کولر در یکی از روستاهای هیرمند، توزیع پنج هزار و 100 بسته بهداشتی و ... با همکاری خیرین و حضور داوطلبان در منطقه انجام شده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: