کد خبر: 3989811
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۱

دبیر مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) از برگزاری مراسم شیرخوارگان حسینی در روز جمعه 22 مردادماه خبر داد و اعلام کرد: بیشتر برنامه‌ها به صورت مجازی برگزار می‌شود.

مراسم شیرخوارگان حسینی مجازی برگزار می‌شود

به گزارش خبرنگار ایکنا، داود منافی‌پور، دبیر مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) امروز سه‌شنبه 19 مردادماه، در آستانه فرا رسیدن اولین جمعه ماه محرم طی نشستی خبری اعلام کرد: همه ساله در اولین جمعه ماه محرم از مادران و شیرخوارگان دعوت می‌کنیم تا در مراسم شیرخوارگان حسینی شرکت کنند و هدف ما ابلاغ پیام «بِأَیِّ ذَنبٍ قُتِلَت؟» است. با معرفی مظلومیت حضرت علی اصغر(ع) به همگان اعلام می‌کنیم که هدف سیدالشهدا بیداری امت اسلامی بود نه حکومت.

وی با اشاره به اینکه حضور مادران و شیرخواران در این مراسم ما را در رساندن این پیام به جامعه بشری یاری می‌کند، گفت: نقطه عطف حرکت ما در این همایش جهانی آیین نذرنامه خوانی است. مادران در این مراسم فرزندان خود را نذر یاری حضرت مهدی(عج) می‌کنند.

دبیر مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) با اشاره به اینکه این مراسم در کشورهای مختلف و به 13 زبان زنده دنیا انجام می‌شود، گفت: تمامی بودجه این مراسم‌ از سوی مردم تأمین می‌شود و هیچ‌گونه بودجه دولتی برای این مراسم نداریم.

وی در خصوص نحوه برگزاری مراسم شیرخوارگان حسینی سال جاری با توجه به شیوع کرونا، گفت: این مراسم در بیشتر نقاط به صورت مجازی و در برخی شهرستان‌ها که شرایط بهتر و از سوی ستاد کرونا مجوز دارند به صورت حضوری برگزار می‌شود.

منافی‌پور با تأکید بر اینکه در تولید لباس‌های این مراسم کوتاهی صورت نگرفته است و حدود ۳۰ هزار دست لباس برای ارسال به کشورهای مختلف در کارگاه دوخت لباس شیرخوارگان تولید شده است، گفت: همایش شیرخوارگان حسینی به همت مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) طی 22 مردادماه جاری به صورت همزمان در ایران و 45 کشور جهان برگزار می‌شود. مراسم استان تهران نیز از شبکه دوم سیما از ساعت 10 تا 11:30 پخش خواهد شد.

وی از دیگر اقدامات این مجمع را تأسیس سامانه نذرگاهی برای حضرت علی اصغر(ع) اعلام کرد و گفت: در این سامانه از تمامی متخصصان علوم در همه رشته‌ها دعوت می‌کنیم که فعالیت کنند. تأسیس یک درمانگاه در فضای مجازی که از پزشکان متخصص کودک تشکیل شده از جمله برنامه‌های این سامانه است. البته فراخوان ما فقط برای جامعه پزشکی نیست بلکه برای همه اقشار علمی و هنری است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: