سوگواره مجازی «سراج الله» برگزار می‌شود
کد خبر: 3996726
تاریخ انتشار : ۲۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۹

سوگواره مجازی «سراج الله» برگزار می‌شود

سوگواره هنری و رسانه‌ای «سراج الله» به‌مناسبت فرارسیدن ایام شهادت امام رضا(ع) با هدف تبلیغ و ترویج فرهنگ رضوی و شیعی به زبان هنر به‌صورت مجازی برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار افتخاری ایکنا، در حقیقت، وجه غالب رفتاری و گفتاری امام رضا(ع) رویکرد فرهنگی است و هنر یکی از عناصر مؤثر در فرهنگ است. در این دنیای بزرگ، هر جا که سخن از هنر و زیبایی است توجه انسان‌ها به آن جلب شده است در طول تاریخ، رشد و گسترش هنر همواره بر محوریت دین صورت گرفته است به گونه‌ای که دین محتوای هنر را مورد تأثیر قرار داده است. در طول تاریخ هنرمندان بسیاری بوده‌اند که خلاقیت‌های هنری خود را به منصه ظهور رسانده‌اند و در پرتوی این هنرآفرینی، باورهای دینی و اعتقادات اسلامی خود را به‌صورتی بارز به اثبات رسانده‌اند.

نخستین سوگواره «سراج الله» با هدف اشاعه و ترویج فرهنگ رضوی و زمینه‌سازی برای تولید و توزیع آثار هنری ـ رسانه‌ای با محوریت فرهنگ رضوی در فضای مجازی در دو بخش احادیث و اشعار رضوی برگزار می‌شود.

شرکت کنندگان تا پایان آذرماه سال جاری فرصت دارند آثار خود را در پنج  بخش خوشنویسی، هنرهای‌ تجسمی، فضای مجازی، ادبی و عکس رضوی به این سوگواره ارسال کنند.

علاقه‌مندان برای اطلاعات بیشتر، ثبت نام و ارسال آثار می‌توانند به نشانی http://serajullah.ir/ مراجعه کنند.

علی ضرتاش‌ور
انتهای پیام
captcha