کد خبر: 3997406
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۳
در زلزله روز گذشته؛
مدیر اتحادیه‌ قرآنی خراسان رضوی درباره خسارت وارد شده از زلزله دیروز به مؤسسات و خانه‌های قرآن این منطقه گفت: خسارتی به خانه‌های قرآن و مؤسسات شهر قوچان وارد نشده است.

خسارتی به خانه‌های قرآن و مؤسسات قوچان وارد نشدبه گزارش ایکنا، زمین لرزه‌ای به بزرگی ۵.۲ ریشتر ساعت هشت و ۳۲ دقیقه صبح روز گذشته، 22 شهریورماه حوالی قوچان در استان خراسان رضوی را لرزاند. این زمین‌لرزه در طول جغرافیایی ۵۸.۸۶ و عرض جغرافیایی ۳۷.۰۸ و در عمق ۶ کیلومتری زمین به وقوع پیوست.

این زلزله در ۳۰ کیلومتری قوچان، ۳۵ کیلومتری چاپشلو و ۴۲ کیلومتری چکنه در استان خراسان رضوی رخ داد. شدت زلزله به حدی بود که در بسیاری از نقاط استان خراسان رضوی از جمله مشهد و برخی استان‌های همجوار احساس شد و بسیاری از مردم را در مشهد و قوچان به خیابان‌ها کشاند.

بیشترین خسارت زلزله دیروز به روستای «دیزادیز» این شهرستان وارد شده‌ به طوری که بسیاری از منازل مسکونی آن به دلیل بافت ضعیف و در مجموع ۴۲ روستا در این زلزله دچار آسیب شدند.

حجت‌الاسلام حجت مجیدی، مدیر اتحادیه‌ مؤسسات و تشکل‌های فرهنگی ـ مردمی قرآن و عترت استان خراسان رضوی در گفت‌وگو با ایکنا، درباره خسارت وارد شده به مؤسسات و خانه‌های قرآن این منطقه بیان کرد: برای خانه‌های قرآن و مؤسسات شهر قوچان اتفاقی نیفتاده است؛ اما در بعضی از روستاها دیوارها ترک‌هایی برداشته و خسارت مختصری وارد شده است.

وی با بیان اینکه در این منطقه چهار مؤسسه و هفت خانه قرآن فعالیت می‌کنند، گفت: بیشترین خسارات مربوط به ریزش سقف و ترک دیوارهای واحدهای مسکونی روستایی است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: