کد خبر: 3997847
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۴
اولین سیر نمایشگاهی فرازهای دعای فرج به همت کانون خدمت رضوی شهرستان فیروزکوه به روش تایپوگرافی طراحی شد.
به گزارش خبرنگار افتخاری ایکنا، در یک جامعه دینی مقوله هنر از مؤثرترین و بهترین ابزارها جهت ارائه حقایق و معارف دین به‌شمار می‌آید و با رشد و توسعه وسایل ارتباطی و از میان برداشته شدن مرزهای جغرافیایی این وظیفه به عهده هنر است. به گواهی تاریخ استفاده از ابزار هنر در تبلیغ همواره بسیار مؤثر واقع شده است، زیرا هنر امری فطری است. هنرِ خلق زيبايى و به‌وجود آوردن آثار دلپذير، نيرويى است كه خداوند در وجود آدمى به وديعت نهاده است. هنر داراى زمينه‌اى گسترده و افق‌هاى باز و بى‌كرانى است و با هر چه درآميزد آن را تنوع و تحرک و پويايى و نفوذ مى‌بخشد. آثار هنری‌ می‌توانند معنای‌ آیین‌ یا تجربه‌‌ دینی‌ را بگیرند یا انتقال‌ دهند، اگر اثری‌ هنری‌ حكم‌ یا قصه‌ای‌ از یک‌ سنت‌ دینی‌ خاص‌ را به‌ تصویر كشد، آن‌ تصویر را تعلیم‌ دینی‌ توصیف‌ می‌كنند و می‌شود گفت‌ كاركردی‌ دینی‌ دارد.

کانون خدمت رضوی شهرستان فیروزکوه در راستای اجرای طرح چهارشنبه‌های متعلق به علی ابن موسی الرضا(ع)، به طراحی فرازهای از دعای فرج اقدام کرده است. این مجموعه در سه بخش طراحی شده است که بر اساس سلایق مختلف می‌توان از آنها استفاده کرد.

بخش اول مجموعه در اندازه تابلوهای نمایشگاهی، بخش دوم در اندازه پست‌های شبکه‌های مجازی و بخش سوم در اندازه استوری همراه با تلاوت طراحی شده است. علاقه‌مندان برای دریافت فایل‌های با کیفیت می‌توانند به نشانیhttp://serajullah.ir/ مراجعه کنند.
علی ضرتاش‌ور
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: