کد خبر: 3997883
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۳:۵۰
رفاقت چهل ساله با شهید سلیمانی در کتاب «حاج قاسمی که من می‌شناسم» روایت می‌شود.
روایت رفاقت چهل ساله با شهید سلیمانی منتشر می‌شودبه گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی انتشارات خط مقدم؛ کتاب «حاج قاسمی که من می‌شناسم» روایت‌های حجت‌الاسلام علی شیرازی از سیره و زندگی سردار شهید حاج‌قاسم سلیمانی است که به اهتمام سعید علامیان و به همت انتشارات خط مقدم منتشر می‌شود.
 
دوستان و یاران بی‌شمار شهید حاج قاسم سلیمانی، هر یک شناختی از او دارند. حجت‌الاسلام شیرازی هم در این کتاب، گذری به رفاقت سی وهشت ساله‌اش با سردار سلیمانی کرده تا شناخت خود را از این شهید بزرگ بازگو کند.
 
سال ۶۱ در حمیدیه اهواز، شروع دوستی رقم خورد. قاسم سلیمانی، فرمانده تیپ ثارالله، سخنران بود و علی شیرازی، روحانی گردان شهید باهنر، شنونده. همانجا عشق حاج قاسم به دلش نشست. فروردین ۶۵ دوستی شکل همکاری به خود گرفت و حاج قاسم، مسئولیت تبلیغات لشکر را به علی شیرازی سپرد. پس از جنگ همراهی ادامه داشت تا اینکه در سال ۱۳۹۰ به خواست سردار سلیمانی، علی شیرازی مسئول نمایندگی ولی فقیه در نیروی قدس شد و هشت‌سال در پرفراز و نشیب‌ترین روز‌های جبهه مقاومت با حاج قاسم همراه ماند.
 
این کتاب، ثمره نوزده ساعت گفت‌وگو با حجت‌الاسلام علی شیرازی است. برخی دست‌نوشته‌ها و یادداشت‌های ایشان هم ضمن نگارش و تدوین آمده است.
 
به‌زودی در راستای تبیین وجهه شخصیتی سردار دل‌ها روایت‌هایی از دیگران درباره این شهید با عنوان «سیمای سلیمانی» نیز به قلم حجت‌الاسلام شیرازی و به همت انتشارات خط مقدم روانه بازار می‌شود.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: