کد خبر: 4000499
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۹
فرهاد قائمیان:
فرهاد قائمیان هنرمند نام‌آشنای سینما، تئاتر و تلویزیون در مراسم رونمایی از کتاب گویای «شهید باقری» بر یادآوری ارزش‌های دفاع مقدس در تمامی مقاطع و دوران‌ها تأکید کرد.

ارسالی**** فرهاد قائمیان: یادآوری ارزش‌های دفاع مقدس محدود به مقطعی خاص نباشدبه گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی معاونت صدا؛ مراسم رونمایی از کتاب‌های گویای زندگی شهید حسن باقری، گیل مانا، همسفر و ۴۵ اثر دیگر به مناسبت چهل و یکمین سالگرد دفاع مقدس، با همکاری ایران‌صدا و مرکز اسناد دفاع مقدس، در معاونت صدای رسانه ملی برگزار شد.

فرهاد قائمیان یکی از راویان کتاب گویای «شهید باقری»، ضمن گرامیداشت یاد و نام شهدا تصریح کرد: دفاع مقدس باید هر روز یادآوری شود. شاید شهدای ما پر از اشک و بغض باشند. یادمان باشد نباید از دفاع مقدس و ارزش‌های آن صرفاً در یک مقطع خاص یاد کنیم.

وی افزود: زمانی که ادبیات نوشتاری به ادبیات شنیداری تبدیل می‌شود، باید تفاوت تا حدی محسوس باشد که در جامعه جریانی نو ایجاد کند و صرفاً نباید به تولید کتاب گویا در یک سازمان اکتفا شود که البته این اتفاق نیازمند تخصیص بودجه کافی و دلسوزی مسئولان امر است.

هدی فلاح و زهرا بلدی، تهیه‌کنندگان کتاب گویای «شهید باقری» نیز از زندگی و مجاهدت‌های شهید باقری صحبت کردند. امیرمحمد صمصامی و سینا نیکوکار در مقام بازیگر این اثر نیز با گرامیداشت یاد شهدای دفاع مقدس از روز‌های به یادماندنی حضور در استودیوی ایران‌صدا برای ضبط این اثر گفتند.

حدیث حسن‌پور، تهیه‌کننده کتاب گویای «گیل مانا» با موضوع خاطرات سردار «محمدعلی حق‌بین» فرمانده گردان کمیل در دوران دفاع مقدس گفت: این کتاب خاطراتی از آغاز جنگ تحمیلی است که بخشی از تاریخ جنگ را برای نسل جوان بازگو می‌کند.

علیرضا علیا، راوی این اثر و سیده نسا هاشمیان سیگارودی، نویسنده این کتاب نیز ضمن پاسداشت مقام شهدای جنگ تحمیلی از خاطرات خود در روز‌های روایت و نگارش این اثر گفتند.

در پایان، علی همت مومیوند راوی، مجید سان‌کهن نویسنده و اشرف‌السادات اشرف‌نژاد تهیه‌کننده کتاب گویای «همسفر» نیز به گوشه‌هایی از زندگی جانباز شهید سیدمحمود موسوی و رفتار این شهید با خانواده، دوستان و موقعیت‌های زندگی وی که موضوع کتاب بود، اشاره کردند.

یادآور می‌شود؛ در این مراسم، علی بخشی‌زاده، معاون صدای رسانه ملی، سردار فدوی، جانشین فرمانده کل سپاه، سردار نایینی، رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس، شهرام صمدی‌نیا، رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان تهران و جمعی از هنرمندان نام آشنای سینما و تلویزیون و رادیو نیز حضور داشتند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: