کد خبر: 4000510
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۹
این روز‌ها با گسترش استفاده از فضای مجازی و حضور دائمی افراد در شبکه‌های اجتماعی به سنت‌های اصیل خانوادگی بی‌توجهی می‌شود، به‌طوری که بسیاری از ما حتی صله‌رحم، دیدار با بزرگان فامیل و مشارکت در فعالیت‌های خانوادگی را فراموش کرده و کنار گذاشته‌ایم.

پیش نویس/خانواده آنلاین، محبت مجازی! + فیلم

به گزارش ایکنا، شاید خاطرتان باشد که از قدیم رسم بر این بود که خانواده‌ها آخر هفته و ایام تعطیل به دیدن بزرگ‌تر‌های فامیل می‌رفتند و در جمع‌های خانوادگی شرکت می‌کردند.
 
همین جمع شدن‌ها باعث می‌شد تا مهر و محبت بین خانواده‌ها و دوستان بیشتر شود و حتی بسیاری از مشکلات هم در همین دورهمی‌ها با کمک و همفکری یکدیگر حل می‌شد.
 
اما این روز‌ها گسترش و حضور دائمی در شبکه‌های اجتماعی اغلب باعث بی‌توجهی به سنت‌های اصیل خانوادگی و نوعی بی‌تفاوتی به آداب و رسوم اجتماعی شده به‌طوری که بسیاری از ما حتی صله‌رحم، دیدار با بزرگان فامیل و مشارکت در فعالیت‌های خانوادگی را فراموش کرده و کنار گذاشته‌ایم. متأسفانه در این فرآیند حضور در شبکه‌های اجتماعی را به حضور در جمع خانوادگی ترجیح می‌دهیم در حالی که دوست داشتن به‌صورت مجازی ریشه و عمقی ندارد.
 
مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی وابسته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اقدام به تهیه کلیپ‌هایی با موضوع فضای مجازی و سواد رسانه‌ای کرده است که در ادامه می‌بینید.
 
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: