کد خبر: 4000690
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۱
هفتمین دوره «بر خط ماه و نوا» به صورت آنلاین از سوی انجمن موسیقی ایران با مشارکت بنیاد فرهنگی هنری رودکی و حمایت دفتر موسیقی برگزار شد.

روایتی از امام حسین (ع)به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی انجمن موسیقی ایران؛ در روز پایانی اجراها، در ابتدا رضا کدخدا از تهران به روی صحنه رفت و غزلیاتی درباره‌ی امام حسین (ع) را اجرا کرد. سپس قاسم هاشمی به روی صحنه رفت و پرده خوانی گودال شهادت امام حسین (ع) را روایت کرد.

اجرای دوم روز چهارم، به محسن میرزاعلی و مرشد علی ناری از تهران اختصاص یافت و این دو مرشد در این اجرا، مباحث مختلفی از تولد، نوع قیام و در نهایت شهادت مختار را روایت کردند.

اجرای سوم و پایانی روز چهارم نیز به سوگواره‌های غم و حزن، عباس زند از قم اختصاص داشت. مبنای این اجرا، براساس تعزیه و تاریخچه آن در روستاها و شهرهای مختلف بود. همچنین در این اجرا چند ملودی نیز از موسیقی‌های آیینی نواخته شد که عباس زند برای اولین بار در برنامه‌های تعزیه از ساز بالابان برای اجرای این قطعات استفاده کرد.

روایتی از امام حسین (ع)

روایتی از امام حسین (ع)

همچنین؛ این اجراها از تاریخ 1 تا 4 مهرماه همزمان با اربعین حسینی برگزار می‌شود که تلویزیون اینترنتی تیوا، صفحات مجازی انجمن موسیقی ایران و  بنیاد رودکی به عنوان بسترهای پخش معرفی شده‌اند و مخاطبان می‌توانند براساس زمان‌بندی مشخص شده در جدول، به صورت رایگان اجراها را مشاهده کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: