کد خبر: 4000879
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۷
معاون تولید انتشارات آستان قدس رضوی از انتشار 45 عنوان کتاب با موضوع دفاع مقدس ویژه کودک و نوجوان منتشر کرد.

به‌نشر ۴۵ کتاب دفاع مقدسی ویژه نسل جدید منتشر کردبه گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی به‌نشر، سیداحمد میرزاده معاون تولید انتشارات آستان قدس رضوی گفت: انتشارات به‌نشر بر اساس وظایف و رسالت‌هایی که برای خود تعیین کرده است، علاوه بر انتشار آثاری فاخر در حوزه ادبیات دینی، برای مخاطبان کودک، نوجوان، جوان و بزرگسال در زمینه دفاع مقدس نیز کتاب‌های گوناگون را به چاپ رسانده است.

وی با اشاره به اینکه انتشارات به‌نشر تاکنون ۶۰ عنوان کتاب با محوریت دفاع مقدس منتشر کرده است، گفت: از میان این آثار، ۴۵ عنوان مربوط به حوزه کودک و نوجوان و ۱۵ اثر در قالب داستان و رمان بزرگسال منتشر شده، همچنین با همکاری مؤسسه رسانه‌های صوتی و تصویری آستان قدس رضوی، همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس ۹ عنوان کتاب صوتی در به‌نشر تولید شده است. 

میرزاده با اشاره به آثار حوزه کودک و نوجوان گفت: ۴۵ اثر منتشر شده در حوزه کودک شامل مجموعه‌ای ۳۰ جلدی با عنوان «لاله‌های نوجوان» نوشته محمدحسین صلواتیان، مدیر مسئول نشریه کیهان بچه‌هاست که داستان‌های این مجموعه با درون‌مایه دفاع مقدس درباره کودکان و نوجوانانی است که به شهادت رسیده‌اند. هر داستان از زبان یکی از اشیا، حالات و ... روایت می‌شود. در هر جلد از این مجموعه زندگی یکی از شهیدان هشت سال دفاع مقدس که در سنین نوجوانی و در دوران دانش‌آموزی به شهادت رسیده‌اند، روایت می‌شود.

میرزاده افزود: ۱۵ عنوان کتاب دیگر در ارتباط با همین حوزه منتشر شده که شامل «مجموعه قصه‌های جنگ: پروانه‌های آبی»، «مجموعه قصه‌های جنگ: پرواز موج»، «مجموعه قصه‌های جنگ: خانه‌ای روی شیشه»، «مجموعه قصه‌های جنگ: جزیره آفتابگردان»، «دست‌های سبز لاله»، «رودخانه پاک نیست»، «بچه‌های شهر ما!»، «قشنگ‌ترین هدیه دنیا»، «پل جغاتو»، «آرزوی چهارم»، «آب و زنجیر»، «وقتی در آغوش کوه بودیم»، «روشنای خاموش»، «بهمن ۶۵»، «مرد قورباغه‌ای» می‌شود.

معاون تولید انتشارات آستان قدس رضوی ادامه داد: در حوزه ادبیات دفاع مقدس نویسندگان خوبی وجود دارد که با پژوهش، تاریخ‌نگاری، جمع‌آوری خاطرات شفاهی جانبازان و خانواده شهدا و ... فعالیت می‌کنند و در سال‌های اخیر نیز ادبیات این حوزه داستان‌محور شده که همین موضوع سبب جذب بیشتر مخاطب به ویژه نسل نوجوان و جوان می‌شود.

میرزاده با بیان اینکه خوشبختانه ادبیات دفاع مقدس با کار‌های پژوهشی به رشته تحریر درمی‌آید، اظهار کرد: از دل هرکدام از موضوعات پرداخته شده در یک کتاب می‌توان چندین کتاب دیگر استخراج کرد و مطالب را با توجه به اهمیتی که دارد برای مردم انعکاس داد و از این طریق ذهن مردم را نسبت به گذشته تاریخ انقلاب و دفاع مقدس آگاه کرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: