کد خبر: 4003978
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۸
با حکم وزیر ارشاد انجام شد
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به پیشنهاد معاون امور فرهنگی این وزارتخانه، در حکمی محمد الهیاری فومنی را به عنوان مدیرکل دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی منصوب کرد.
محمد الهیاری مدیرکل دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی شدبه گزارش ایکنا به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در حکم محمدمهدی اسماعیلی خطاب به محمد الهیاری فومنی آمده است:
 
جناب آقای محمد الهیاری فومنی
 
نظر به شایستگی، تجارب، توانمندی و روحیه انقلابی که از آن برخوردارید، بنا به پیشنهاد معاون محترم امور فرهنگی و به موجب این حکم به عنوان «مدیرکل دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی» منصوب می‌شوید.
 
 امید است با اتکال به خداوند قادر متعال و همکاری و تعامل کلیه حوزه‌های مربوطه نسبت به برنامه‌ریزی و انجام اقدامات لازم به شرح ذیل اهتمام جدی به عمل آورید:
 
1. رشد و توسعه کمی و کیفی انتشار آثار مکتوب مورد نیاز اقشار مختلف و متناسب با اهداف نظام 
 
۲. تعیین ضوابط لازم در حوزه انتشار کتاب الکترونیکی، صوتی و دیگر اشکال نوین 
 
۳. اعمال نظارت بر مراحل مختلف صدور مجوز انتشار و توزیع کتاب بر اساس ضوابط و مقررات مصوب
 
۴. حمایت از حقوق مؤلفان، مترجمان، ناشران و دیگر اقشار مؤثر در تولید کتاب
 
۵. حمایت از تولید آثار مکتوب با اولویت آثار فاخر در حوزه حفظ و گسترش زبان و ادب فارسی، معارف اسلامی، انقلاب اسلامی و دیگر موضوعات مورد نیاز کشور
 
۶. ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ارتقا سطح و سرانه مطالعه
 
مزید توفیق جنابعالی را در خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی و تحقق اهداف دولت مردمی، ظلّ توجهات حضرت، ولی عصر(عج) و رهبری حکیمانه حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی) از خداوند منان خواستارم. 
 
گفتنی است، محمد الهیاری پیش از این نیز در ۱۴ آبان سال ۱۳۸۸ از سوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی وقت به عنوان مدیرکل امور کتاب منصوب شده بود.
 
از جمله سوابق اجرایی الهیاری می‌توان به مدیرکل دفتر موسیقی، مشاور معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دبیر هفدهمین هفته کتاب جمهوری اسلامی، دبیر شورای سیاست‌گذاری نمایشگاه کتاب تهران، مدیر بخش خارجی موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، معاون توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و ... اشاره کرد.
 
یادآور می‌شود، پیش از این علیرضا صدرالدینی مدیرکل دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی بود.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: