کد خبر: 4005482
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۸
با داوری و ویراستاری داخلی؛
معاون توسعه فناوری و مطالعات سینمایی سازمان سینمایی، از عقد قرارداد برای چاپ‌ اولین کتاب انگلیسی در مورد سینمای ایران، با یک ناشر معتبر بین‌المللی به نام Bloomsbury خبر داد.

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی سازمان امور سینمایی و سمعی بصری، محمد رحمتی اعلام کرد: پیش از این کتاب‌هایی در مورد سینمای ایران در خارج از کشور منتشر شده که گردآوری و تنظیم آنها در خارج از کشور و از سوی غیر‌ایرانی‌ها انجام شده است، اما کتاب حاضر با هدف شناساندن و گفتمان‌سازی در خصوص سینمای بعد از انقلاب در محافل علمی دنیا، در داخل کشور داوری و ویراستاری شده و از این بابت در نوع خود بی‌بدیل است.

معاون توسعه فناوری و مطالعات سینمایی افزود: این کتاب حاوی مجموعه‌ مقالات دریافتی از پژوهشگران معتبر سینمای ایران در داخل کشور و همچنین در سراسر جهان از جمله آلمان، انگلیس، آمریکا و... است و ناشر کتاب نیز علاوه بر دارا بودن نمایندگی و دفاتر پخش در کشورهای متعدد، در سال‌های ۲۰۱۶ به بعد، موفق به اخذ رتبه‌های ۵۰، ۵۳ و ۵۱ و... در جدول سهم بازار فروش کتاب دنیا شده است و انتشار کتاب از سوی این ناشر، نشان‌دهنده اعتبار بالای کتاب است که امیدواریم این فعالیت علمی در همین سطح و سطوح عالی‌تر، تداوم داشته باشد.

محمد رحمتی بیان کرد: علی‌رغم هزینه‌های بالای چاپ کتاب با این ناشر، قرارداد به گونه‌ای تمهید شده که تدوین و انتشار این کتاب، هزینه‌ای برای کشور و مولفان در بر‌نداشته و کتاب مزبور در سال ۲۰۲۲، در کنار سایر کتاب‌های این‌ ناشر درباره سینماهای کره جنوبی، اسپانیا، روسیه و...، با عنوان «TRENDS IN IRANIAN CINEMA: LOCAL AND GLOBAL PERSPECTIVES» منتشر خواهد شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: