کد خبر: 4005525
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۱
حجت‌الاسلام امرودی:
رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران عصر امروز در مراسم رونمایی از «پرده قدرت اسلام»، اظهار کرد: امیدوارم که در پرده‌خوانی‌ها از این پرده استفاده شود، زیرا تمام نکات زندگی حضرت حجت‌‌(عج) در آن آمده است.

حجت‌الاسلام امرودی: تمام نکات زندگی حضرت حجت‌ (عج) در این پرده آمده است + فیلمبه گزارش خبرنگار ایکنا؛ آیین رونمایی از پرده قدرت اسلام امروز 24 مهرماه 1400 در ایوان انتظار میدان ولیعصر(عج) برگزار شد.  

«پرده قدرت اسلام» اثری هنری است که به زبان آیات قرآن، اشعار و احادیث، به معرفی حضرت ولی‌عصر(عج) و موضوع مهدویت می‌پردازد.

در این پرده، اشعار ۱۲ شاعر مهدوی، ۱۱۰ لقب از القاب امام زمان(عج)، ۱۴ آیه از آیات مهدوی و ۴۰ روایت از معصومین(ع) از سوی هنرمندان نگارگر در قالب پرده قدرت اسلام به تصویر کشیده شده است.

حجت‌الاسلام امرودی، رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در این رونمایی اظهار کرد: باید ساعت‌ها به این پرده نگریست تا به تک‌تک موضوعات کار شده در آن پی‌برد.

وی با اشاره به اینکه کسی که حجت را نمی‌شناسد، خدا را نمی‌شناسد، بیان کرد: این نشست برای هم‌افزایی شناخت بیشتر اهل‌بیت‌(ع) برپا شده است و امیدوارم که در پرده‌خوانی‌ها از این پرده استفاده شود، زیرا تمام نکات زندگی حضرت حجت‌‌(عج) در آن آمده است.

رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با بیان اینکه دین اسلام دینی کار‌آمد برای مدیریت در تمامی عرصه‌ها است، افزود: ما در اسلام هم کارنامه و هم برنامه داریم. کارنامه وجود مبارک پیامبر‌(ص) است که در محیطی کوچک مثل حجاز حضور داشتند و مدیریت کردند. برنامه هم احادیث و روایات موجود از امامان‌(ع) است که برای همه عرصه‌های وجودی و اجتماعی انسان تبیین شده است.

حجت‌الاسلام امرودی: تمام نکات زندگی حضرت حجت‌ (عج) در این پرده آمده است + فیلم

در ادامه این مراسم، حجت‌الاسلام محمود متوسل نیز ضمن تشکر و تقدیر از سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در برگزاری این آیین رونمایی، گفت: دنیای امروز، دنیای تصویر است و بزرگ‌ترین شبکه‌‌های اجتماعی، تصویری است و رسانه‌های متنی افول کرده‌اند. ما باید از طریق تصویر، مفاهیم دینی و مذهبی را بیان کنیم. این کتیبه‌ای که امروز بهره‌برداری شد، حامل محتوای مهدوی است تا افراد بیشتری با این موضوعات آشنا شوند.

حجت‌الاسلام امرودی: تمام نکات زندگی حضرت حجت‌ (عج) در این پرده آمده است + فیلم

مدیرعامل بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود‌(عج) افزود: نام این میدان ولی‌عصر‌(عج) است و اینجا ایوان انتظار، اما علامت و نشانی از این موضوع وجود ندارد و امیدوارم که این مضامین تنها در یک نام خلاصه نشود، بلکه باید به عنوان یک تفکر بیان شود. اسم این پرده قدرت اسلام است که برگرفته از جمله‌ای از امام است. مهدویت و ظهور برای همه اسلام است و همه به موعود باور دارند. این روزها باید کوشید اتحاد برقرار شود و سبب تفرقه نشویم.

 در ادامه این برنامه از این «پرده قدرت اسلام» رونمایی شد.

یادآور می‌شود، این رونمایی با حضور حجت‌الاسلام امرودی، رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، حجت‌الاسلام محمود متوسل، مدیرعامل بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود‌(عج) و جمعی از شخصیت‌های فرهنگی هنری برگزار شد.

حجت‌الاسلام امرودی: تمام نکات زندگی حضرت حجت‌ (عج) در این پرده آمده است + فیلم

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: