کد خبر: 4005643
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۰
سردار فضلی:
جانشین معاون هماهنگ‌کننده سپاه مطرح کرد: شاید شهدا هرگز تصور هم نمی‌کردند که امروز ما به عنوان یک الگو به آنها اقتدا کنیم اما ما و به ویژه نسل جوان به این یادواره‌ها محتاج و نیازمند هستیم.

کاروان‌های راهیان نور یکی از راه‌های انتقال تجربیات دفاع مقدس است/ مردم در جنگ رسانه‌ای باید مسلح شوند تا دفاع کنندبه گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس؛ سردار علی فضلی؛ جانشین معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، با اشاره به اهمیت زنده نگهداشتن یاد شهدا بیان کرد: همه شهدا رفتند تا امروز مردم ایران اسلامی با عزت به زندگی خود ادامه دهند، لذا یاد و خاطره شهدا برای ما سازنده است. در حقیقت شهدا به این قبیل مراسم برای زنده نگهداشتن یادشان، نیازی ندارند.

وی افزود: شاید شهدا هرگز تصور هم نمی‌کردند که امروز ما به عنوان یک الگو به آنها اقتدا کنیم اما ما و به ویژه نسل جوان به این یادواره‌ها محتاج و نیازمند هستیم. به عبارت دیگر جهت دفاع از دین خدا، گرفتن الگو و محقق کردن آرمان‌های الهی الگوهای مناسبی را انتخاب کنیم.

سردار فضلی با اشاره به ویژگی‌های شخصیتی شهدا تصریح کرد: واقعیت امر این است که شهدا صادق بودند، به ویژه در مکتب الهی در زمره صادق‌ترین‌ها حضور داشتند. لذا لازم است که به آنها اقتدا کنیم و از آنها برای بصیرت‌افزایی، آینده فرزندان این مرز وبوم و جبهه مقاومت بهره ببریم.

جانشین معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در رابطه با تغییر ماهیت جنگ، از جنگ سخت به جنگ نرم اظهار کرد: اگر روح پایمردی و مقاومت وجود نداشت و نمی‌توانستیم آن را به حوزه جنگ نرم منتقل کنیم، ممکن بود که در این نوع از جنگ آسیب‌پذیری‌های بیشتری داشته باشیم. یکی از راه‌های ازانتقال تجربیات دفاع مقدس به زمان حال، کاروان‌های راهیان نور است. بنده توفیق داشتم و مدتی دست‌اندرکاراین مهم بودم، وقتی گروه‌ها به مناطق می‌آمدند و با اهداف و شخصیت شهدا آشنا می‌‎شدند، از آنها الگو می‌گرفتند.

سردار فضلی همچنین خاطرنشان کرد: در جنگ نرم که از آن به عنوان جنگ رسانه‌ای نیز یاد می‌شود، باید مردم و مخصوصاً جوانان را مسلح کنیم چراکه تا زمانی مسلح نشوند، نمی‌توانند دفاع کنند. لذا اگر داده‌های مورد نیاز را داشته باشند به راحتی می‌تواننددر این جنگ پیروز شوند.

وی در پایان یادآور شد: به عبارت دیگر مسلح و مجهز کردن مردم به ابزارهای لازم برای حضور در جبهه‌های جنگ نرم کمک می‌کند، که آنها به راحتی بتوانند دفاع کنند. البته برای مقابله با جنگ نرم دشمن باید حالت آفندی در نظر گرفته شود چرا که اگر حالت تدافعی و پدافندی در پیش گرفته شود، میزان آسیب‌پذیری افزایش پیدا می‌کند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: