کد خبر: 4008877
تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۶

حمله نظامیان صهیونیست به تجمع شهروندان فلسطینی مخالف تخریب آرامستان الیوسفیه در همجواری مسجد الاقصی با بازداشت و زخمی شدن چند فلسطینی همراه شد. در همین حال مناطقی از کرانه باختری شاهد حمله نظامیان صهیونیست بود.

به گزارش ایکنا به نقل از فلسطین الیوم، قدس و مناطقی از کرانه باختری امروز شاهد درگیری نظامیان صهیونیست با شهروندان فلسطینی بود.

نیروهای اشغالگر ظهر امروز، هفتم آبان مانع ورود خانواده‌های درگذشتگان مدفون در آرامستان مسلمانان الیوسفیه در همجواری مسجد الاقصی شدند و به سمت آنها بمب صوتی شلیک کردند.

رژیم صهیونیستی چند روزی است که با وجود اعتراض گسترده اهالی قدس مشغول خاکبرداری از ارامستان الیوسفیه است که هر روز هم به درگیری با شهروندان فلسطینی منجر می‌شود که با تجمع در مقابل در آرامستان مانع ورود نیروهای صهیونیستی می‌شوند.

خاکبرداری‌های رژیم صهیونیستی در بخش شمالی آرامستان الیوسفیه و در همجواری دیوارهای بخش قدیمی قدس باعث شده که قبور تعدادی از شهدای فلسطینی تخریب شود و این مسئله خشم اهالی قدس را برانگیخته است.

هدف از تخریب قبور اهالی قدس، ساخت فضای سبز توراتی و سکوهای پلکانی مشرف بر کوهپایه «جبل الزیتون» در شرق قدس است.

منابع محلی گفتند در حمله نظامیان صهیونیست به تجمع امروز شهروندان فلسطینی مقابل آرامستان الیوسفیه دو جوان فلسطینی بازداشت و چند نفر دیگر مصدوم شدند.

در شهرک‌های بیتا در جنوب نابلس و بیت دجن در شرق این شهر نیز امروز شهروندان فلسطینی پس از اقامه نماز جمعه در اعتراض به شهرک‌سازی‌های رژیم صهیونیستی در زمین‌هایشان راهپیمایی کردند که بار دیگر به درگیری با نظامیان صهیونیست منجر شد.

دستکم هفت نفر در بیتا به ضرب گلوله پلاستیکی نظامیان صهیونیست زخمی و 30 نفر دیگر بر اثر استنشاق گاز اشک آور دچار حالتی از خفگی شدند.

در بیت دجن نیز دست‌کم 19 شهروند فلسطینی بر اثر شلیک گاز اشک‌آور نظامیان صهیونیستی دچار حالتی از خفگی شدند.

نظامیان صهیونیست امروز همچنین سه شهروند فلسطینی را از اردوگاه شهر نابلس در کرانه باختری بازداشت کردند. در رام الله نیز بشیر الخیری پیرمرد 80 ساله و عضو دفتر سیاسی جبهه خللق در حمله به منزلش بازداشت شد و در شهر بیت لحم هم دو جوان 14 و 17 ساله فلسطینی از روستای حوسان در غرب این شهر بازداشت شدند.

مقامات رژیم اشغالگر هم امروز بازداشت اداری کاید الفسفوس اسیر فلسطینی را که 107 روز از آغاز اعتصاب غذای او می‌گذرد، تمدید کردند.

به گفته خالد الفسفوس برادر کاید حال او وخیم است و در واقع رژیم صهیونیستی قصد ترور برادرش را دارد.

او سکوت تشکیلات خودگردان در قبال جرایم رژیم صهیونیستی در حق اسرا را مشکوک خواند و گفت: کاید همچنان صبوری می‌کند و پیامش این است که به اعتصاب خود تا آزادی یا شهادت ادامه می‌دهد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: