کد خبر: 4016080
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۱
در هفته قرآن و عترت استان؛

محافل انس با قرآن از سوی اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت هرمزگان از 14 تا 18 آذرماه برگزار می‌شود.

برگزاری محافل قرآنی عماد ناصری، مدیرعامل جدید اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های فرهنگی ـ مردمی قرآن و عترت هرمزگان در گفت‌وگو با ایکنا، ضمن بیان این مطلب گفت: به دنبال تدارک مقدمات هفته قرآن و عترت هرمزگان از 14 تا 18 آذرماه هستیم. در نظر داریم طی این هفته، سلسله محافل انس با قرآن را با حضور حامده علیزاده از قاریان بین‌المللی برگزار کنیم.

وی ادامه داد: این محافل از سوی اتحادیه قرآنی استان با همکاری نهادهای کشوری و لشکری در مناطقی چون منطقه یکم نیروی دریایی ارتش، منطقه یکم سپاه، منطقه دوم نیروی دریایی ارتش در جاسک، شهرستان رودان، میناب، قشم، حاجی‌آباد، شرکت نفت ستاره خلیج فارس و سازمان تأمین اجتماعی استان و... برگزار ‌شود.

ناصری با اشاره به بهره‌مندی از قاریان استانی چون یوسف جعفرزاده، علی‌اصغر سالاری، علیداد واحدی، صفایی و...  در این محافل، گفت: همچنین گروه تواشیح و همخوانی ممتاز کشوری نورالهدی، بلدالامین و تبیان طی این مراسم به اجرای برنامه می‌پردازند.

وی همچنین اظهار کرد: پایان‌بخش این برنامه و محافل در شهرستان میناب در شب میلاد حضرت زینب(س) است که این محافل از سوی شبکه قرآن و معارف سیما ضبط می‌شود و در موعد مقرر پخش می‌شود. همچنین در نظر داریم تا با نامگذاری هفته‌ای با عنوان قرآن و عترت از سال‌های آینده با برنامه‌های پیش‌بینی شده و با کیفیت‌تری چون برپایی نمایشگاه قرآن، کارگاه‌های تفسیری، آمزوش قرآن در مناطق محروم و ... این هفته را سپری کنیم.

ناصری اضافه کرد: همچنین جلسه مشترک اتحادیه با حجت‌الاسلام علی‌اکبر انصاری‌راد، مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان به منظور برون‌سپاری فعالیت‌های قرآنی به بخش مردمی استان برگزار شد.

وی ادامه داد: طی این جلسه قول‌ مساعد داده شد که فرایند برون‌سپاری فعالیت‌های قرآنی تبلیغات اسلامی استان به اتحادیه با انعقاد تفاهم‌نامه در آینده نزدیک تحقق یابد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: