کد خبر: 4017792
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۶
فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی و انیمیشن «میرزا کوچک‌خان»، «حوض نقاشی»، «خواستگاری»، «یه حبه قند»، «قصر شیرین» «مسافران مهتاب»، «پاییز در ایوان خانه نشسته است» پنج‌شنبه و جمعه 11 و 12 آذرماه از شبکه‌های سیما روی آنتن می‌رود.

به گزارش، فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی و انیمیشن «میرزا کوچک‌خان»، «حوض نقاشی»، «خواستگاری»، «مسافران مهتاب»، «پاییز در ایوان خانه نشسته است» و... پنج‌شنبه و جمعه 11 و 12 آذرماه از شبکه‌های سیما روی آنتن می‌رود.

شبکه یک سیما

فیلم سینمایی «میرزا کوچک‌خان» به کارگردانی بهروز افخمی، جمعه 12 آذرماه ساعت 1 بامداد از شبکه یک سیما پخش خواهد شد. در این فیلم خواهیم دید: همزمان با جنگ جهانی دوم و در حالی که کشور از دو سو مورد تاخت و تاز بیگانگان قرار گرفته و ایران همیشه سبز را به سرزمینی نیمه ویران مبدل ساخته است؛ مردان غیور گوشه گوشه این سرزمین، با حرکت‌هایی خودجوش و مردمی به عرصه میدان باز گشته و در مقابل مهاجمین صف آرایی می‌کنند. علی‌رضا مجلل، مهدی هاشمی، زنده یاد عباس امیری، زنده یاد فتحعلی اویسی، جهانگیر الماسی، زنده یاد داوود رشیدی و حسین محجوب در این فیلم بازی کرده‌اند.

شبکه دو سیما

فیلم سینمایی «حوض نقاشی» به کارگردانی مازیار میری، جمعه 12 آذر ساعت 00:45 دقیقه بامداد از شبکه دو سیما پخش می‌شود. خلاصه داستان فیلم از این قرار است که: مریم و رضا که عقب‌مانده جسمی و حرکتی هستند در بهزیستی با هم آشنا شده و ازدواج می‌کنند. آنها خیلی زود صاحب پسری می‌شوند که در سنین دبستان از حرکات عجیب و غریب مادر و پدرش عذاب می‌کشد... در این فیلم سینمایی؛ شهاب حسینی، نگار جواهریان و فرشته صدر عرفایی نقش‌آفرینی کرده‌اند.

رضا میرکریمی با «یه حبه قند» و  «قصر شیرین» به تلویزیون می‌آید

شبکه سه سیما

فیلم سینمایی «خواستگاری» به کارگردانی مهدی فخیم زاده، پنج‌شنبه 11 آذر ساعت 10 به روی آنتن  شبکه سه سیما می‌رود. در این فیلم خواهید دید: پیرمردی به نام جواد جلالی با داشتن چندین فرزند و نوه بر اثر تشویق دوستان صمیم می‌گیرد پس از سی سال که از فوت همسرش گذشته از نو ازدواج کند. او با پیرزنی، که همسن و سال خود اوست، آشنا می‌شود. اما فرزندان آن دو با این امر به شدت مخالفت می‌کنند. ثریا قاسمی، مرحوم هادی اسلامی و اسماعیل محرابی در این فیلم نقش آفرینی کرده‌اند.

شبکه چهار سیما

فیلم سینمایی «در دنیای تو ساعت چند است؟» به کارگردانی صفی یزدانیان، جمعه 12 آذر ساعت 20:30 از شبکه چهار روی آنتن می‌رود. در این فیلم خواهیم دید: گلی بعد از بیست سال زندگی در فرانسه یک‌باره تصمیم می‌گیرد به ایران و به زادگاهش، شهر رشت سفری کند. فرهاد در رشت به استقبالش می‌رود و می‌گوید که آشنایی قدیمی است، اما گلی اصلاً او را به یاد نمی‌آورد. لیلا حاتمی، علی مصفا، زهرا حاتمی و کریستف رضاعی در فیلم سینمایی «در دنیای تو ساعت چند است؟» هنرنمایی کرده‌اند.

شبکه نمایش

فیلم تلویزیونی «باغ ماهی» به کارگردانی سیدمجید موسویان، پنج شنبه 11 آذر ساعت 13 از شبکه نمایش پخش می‌شود. در خلاصه داستان آمده است: فیروزه خانم که یک خبرنگار است و پرورش ماهی در قم دارد، و در پی گسترش آن در زمین میراثی شان است، اما عموی او که نامزد شورا شده است کارشکنی می‌کند و کسی را می‌فرستد که سم داخل حوضچه ماهی‌ها می‌ریزد. زهرا اویسی، سلمان فرخنده، سید جواد طاهری، گیتی معینی، مهدی میرزائیان، فرزانه خان محمدی، اصغر تنهایی و مجتبی بیطرفان در این فیلم به ایفای نقش می‌پردازند.

رضا میرکریمی با «یه حبه قند» و  «قصر شیرین» به تلویزیون می‌آید

فیلم سینمایی «قصر شیرین» به کارگردانی رضا میرکریمی، پنجشنبه 11 آذر ساعت 21 از شبکه نمایش پخش می‌شود. در خلاصه داستان این فیلم آمده است: جلال مرادی ۴۲ ساله در طی تصادفی خانواده‌ای را به قتل می‌رساند، اما تصادف در دادگاه غیرعمد شناخته می‌شود. حامد بهداد، ژیلا شاهی و یونا تدین در فیلم سینمایی «قصر شیرین» هنرنمایی کرده‌اند.

فیلم سینمایی «مسافران مهتاب» به کارگردانی مهدی فخيم‌زاده، جمعه 12 آذر ساعت 13 از شبکه نمایش پخش می‌شود. در این فیلم خواهیم دید: سلیمان در پی بیکاری و فقر به همراه برادرش نمکی که معلول ذهنی است به شهر می‌آید اما نمکی در شهر گم می‌شود. مهدی فخیم‌زاده، خسرو امیرصادقی، محمود بهرامی، مهری مهرنیا و سوسن زرانی در فیلم سینمایی «مسافران مهتاب» هنرنمایی کرده اند.

فیلم سینمایی «یه حبه قند» به کارگردانی رضا میرکریمی، جمعه 12 آذر ساعت 21 از شبکه نمایش پخش می‌شود. در خلاصه داستان فیلم آمده است: چهار خواهر به همراه همسران و فرزندانشان به خانه پدری می‌آیند تا تدارک عروسی خواهر کوچک تر را فراهم کنند که ناگهان پدر خانواده بر اثر یک حادثه ساده فوت می‌شود. سعید پورصمیمی، رضا کیانیان، فرهاد اصلانی، هدایت هاشمی و نگار جواهریان در این فیلم سینمایی نقش‌آفرینی کرده‌اند.

شبکه افق

فیلم سینمایی «مرغ حق» به کارگردانی حسین مختاری و مسعود فروتن، جمعه 12 آذر ماه ساعت 18:30 از شبکه افق پخش خواهد شد. این فیلم درباره زندگی و کشته شدن سیدحسن مدرس است. زنده یاد هادی اسلامی، دانیال حکیمی، مجید جعفری، زنده یاد جمشید اسماعیل خانی، شمسی فضل الهی و حسین سحرخیز در فیلم سینمایی «مرغ حق» ایفای نقش کرده‌اند.

شبکه شما

فیلم تلویزیونی «سفر سهراب» به کارگردانی جواد علیزاده، پنج‌شنبه 11 آذر ساعت 24 از شبکه شما پخش خواهد شد. فیلم قصه پسر جوانی به نام سهراب است که قصد دارد برای تأمین مخارج ازدواجش، اسب خود را بفروشد اما مادرش با کار او مخالف است چون می‌خواهد فرزندش مانند گذشتگان خود سوارکاری قابل شود. حسین انصاری، حسن چودن، محمدرضا صولتی، امیر نخجوانی راد و مرجان علوی در فیلم تلویزیونی «سفر سهراب» بازی کرده‌اند.

رضا میرکریمی با «یه حبه قند» و  «قصر شیرین» به تلویزیون می‌آید

فیلم تلویزیونی «پاییز در ایوان خانه نشسته است» به کارگردانی اکبر شهبازی، جمعه 12 آذر ساعت 13:30 از شبکه شما پخش خواهد شد. در خلاصه داستان آمده است: مراد با گرفتن پرنده و فروش آن روزگار می‌گذراند. مراد و همسرش دختری معلول به نام ساره و پسری به نام سبحان دارند. مراد امیدی به درمان ساره ندارد اما همسرش ناامید نیست. مهدی حکیمی، محسن صیفی و رقیه اصلانی کتولی در فیلم تلویزیونی «پاییز در ایوان خانه نشسته است» بازی کرده‌اند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: