کد خبر: 4018355
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۶
به‌همت قرارگاه خادمان و یاوران قرآنی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی:

قائم‌مقام قرارگاه خادمان و یاوران قرآنی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی از اجرای کمک‌های مؤمنانه و انسان‌دوستانه این قرارگاه در قالب ارسال کمک‌های معیشتی، ساخت مدرسه و خدمات پزشکی در منطقه اندیکا استان خوزستان خبر داد.

به گزارش ایکنا؛ جواد خسروی، قائم‌مقام قرارگاه خادمان و یاوران قرآنی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در خصوص اجرا، برنامه‌ریزی و ارسال کمک‌های مؤمنانه و انسان دوستانه این قرارگاه به منطقه اندیکا استان خوزستان اظهار کرد: با توجه به وقوع زمین لرزه منطقه اندیکا و بروز خسارت‌های متعدد به مردم کم‌برخوردار و محروم این منطقه، قرارگاه خادمان و یاوران قرآنی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی با تمام ظرفیت‌های موجود و با بسیج کردن کلیه کمیته‌های تابعه این قرار گاه، اقدامات لازم و مؤثری در این زمینه برداشته است.
 
وی افزود: این قرارگاه با برگزاری جلسات اضطراری در سازمان دارالقرآن الکریم که با حضور مسئولین کمیته‌های تابعه برگزار شد، بخش عمده‌ای از سبد‌های معشیتی، چادر جهت اسکان موقت، مواد غذایی و وسایل گرمایشی و … را به این شهرستان ارسال نموده است. همچنین کمک‌های مؤمنانه ارسالی با حضور امام جمعه، فرماندار، مدیرکل تبلیغات اسلامی و سایر مسئولین استان خوزستان به دست مردم این منطقه رسیده است.

خسروی در ادامه گفت: حسب دستور رئیس سازمان دارالقرآن الکریم، بلافاصله پس از وقوع این حادثه، این قرارگاه در منطقه حاضر و اقدامات لازم را برنامه ریزی نموده است. همچنین مقرر شد در اسرع وقت و به یاری کمیته شهید همت از کمیته‌های تابعه قرارگاه شهید سلیمانی، فضایی جهت ساخت یک مدرسه در منطقه روستای چلوار اختصاص داده و ساخته شود.

قائم مقام قرارگاه شهید سلیمانی در ادامه گفت: مقرر شده است تا باشگاه هنرمندان به عنوان یکی از کمیته‌های قرارگاه شهید سلیمانی طی برگزاری یک بازی دوستانه فوتبال با باشگاه فولاد خوزستان، عواید این بازی را نیز به مردم اندیکا اختصاص دهد.

وی در خصوص فعالیت کمیته شهید همدانی که متشکل از خیران صنف عینک فروشان می‌باشند، اظهار کرد: کمیته شهید همدانی با اعزام گروهی از پزشکان در دو بخش بینایی و دندان‌پزشکی به منطقه اندیکا، خدمات پزشکی به مردم کم‌برخوردار این منطقه ارائه و ۳۰۰ عینک طبی برای بیماران و مراجعه‌کنندگان اختصاص داده است.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: