کد خبر: 4022299
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۷

نحوه برگزاری امتحانات دانش‌آموزان در شرایط کرونایی اعلام شد

مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد امتحانات دانش‌آموزان در دی‌ماه سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ مطابق بخشنامه‌های صادره برگزار می‌شود.

امتحانات دانش‌آموزان در شرایط کرونایی

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت آموزش و پرورش، در این اطلاعیه آمده است اخیرا در خبرگزاری‌ها، فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی غیررسمی مطلبی درباره نحوه برگزاری امتحانات دانش آموزان در دی ماه سال تحصیلی ۱۴۰۱- ۱۴۰۰ منتشر شده است که نادرست بوده و مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش آن را تکذیب می‌کند.

به اطلاع مخاطبان و ذی نفعان نظام تعلیم و تربیت می‌رساند؛ امتحانات دوره‌های تحصیلی متوسطه اول و دوم به شیوه حضوری و براساس آیین‌نامه‌های آموزشی وارزشیابی مصوب شورای عالی آموزش و پرورش برگزار می‌شود و فقط در شرایطی که مدرسه به دلیل شیوع بیماری، در وضعیت قرمز کرونایی قرار داشته باشد به صورت استثنا و با تایید آموزش و پرورش محل، ارزشیابی دانش آموزان براساس دستورالعمل ارزشیابی پیشرفت تحصیلی در دوره شیوع بیماری کرونا انجام می‌شود.

همچنین امتحانات داوطلبان آزاد و آن گروه از دانش آموزان پایه دوازدهم که در خرداد و شهریور ماه موفق به کسب نمره قبولی در برخی دروس نشده اند، طبق برنامه اعلامی از دوم دی ماه آغاز و به شیوه حضوری در حوزه‌های امتحانی سراسر کشور با رعایت کامل شیوه نامه‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

در این امتحانات از انواع سوالات (تشریحی، کوتاه پاسخ، چهارگزینه‌ای و...) استفاده شده و نمره منفی ندارند. امتحانات پایه نهم بزرگسال، آموزش از راه دور، ایثارگران و داوطلبان آزاد نیز هماهنگ استانی، به شیوه حضوری و با رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی است.

شیوه‌نامه ارزشیابی پیشرفت تحصیلی دوره‌های مختلف تحصیلی و بخشنامه برگزاری امتحانات نهایی پایه دوازدهم در دی ماه ۱۴۰۰ در پایگاه اطلاع رسانی مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی به نشانی aee.medu.ir قابل مشاهده است؛ لذا از معلمان، دانش آموزان و اولیای آنان درخواست می‌شود تا اخبار و اطلاعیه‌های وزارت آموزش و پرورش را صرفا از پورتال اطلاع رسانی این وزارتخانه پیگیری کنند.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :