کد خبر: 4022790
تاریخ انتشار: ۰۱ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۸

صدور دستورالعمل‌های پیشگیرانه از اومیکرون برای مسلمانان کانادا

یک کارگروه اسلامی ویژه پیشگیری از کرونا، دستورالعمل‌های ویژه‌ای را برای پیشگیری از سویه اومیکرون برای مسلمانان این کشور صادر کرده است.

به گزارش ایکنا به نقل از  cmcovidtf، در پی گسترش سریع سویه اومیکرون (Omicron) در کانادا، کار گروه ویژه مسلمانان کانادا  (CMCTF) در مورد پیشگیری از کرونا، دستورالعمل جدیدی را برای جامعه مسلمانان این کشور صادر کرده است.

این کارگروه از مسلمانان کانادایی‌ خواست واکسینه شوند، ماسک مناسب برای همه اجتماعات در محیط‌های بسته بپوشند، اگر علائمی دارند یا در معرض بیماران کووید 19 قرار گرفته‌اند آزمایش بدهند و همچنین از سفرهای غیرضروری خودداری کنند.

در بیانیه این کارگروه آمده است: این یک وضعیت به سرعت در حال تحول است. قهرمان جامعه خود باشید و با استفاده از منابع موثق به اطلاع‌رسانی درست کمک کنید. جوامع ما از موج‌های قبلی کرونا آموخته‌اند. ما دانش، ابزار و منابعی را برای حفظ امنیت خود و عزیزانمان ایجاد کرده‌ایم.

CMCTF در مارس 2020 تشکیل شد تا اطمینان حاصل شود که جوامع مسلمان کانادا اطلاعات و منابع مورد نیاز خود را برای مقابله با همه‌گیری جهانی فعلی در اختیار دارند. این کارگروه ملی شامل بیش از 20 سازمان و کارشناسان مختلف است.

این بیانیه در حالی صادر می‌شود که کانادا روز یکشنبه اعلام کرد که از دیروز سه‌شنبه، چند روز قبل از تعطیلات کریسمس، الزام آزمایش کووید 19 برای سفرهای کمتر از 72 ساعت را از سر می‌گیرد.

این سازمان از کانادایی‌ها خواست که تجمعات و تماس‌های خارج از حلقه نزدیک خود را به حداقل برسانند، تهویه هوا را به حداکثر برسانند، واکسن بزنند، برای همه گردهمایی‌ها در محیط بسته ماسک بپوشند، آزمایش شوند، از سفرهای غیر ضروری خودداری کنند، در جریان اخبار باشند و در نهایت دعا کنند.

در 24 نوامبر 2021، نوع جدیدی از کرونا، به سازمان بهداشت جهانی(WHO) گزارش شد. این نوع جدید برای اولین بار در نمونه‌های جمع‌آوری شده در بوتسوانا و در 14 نوامبر 2021 در آفریقای جنوبی شناسایی شد.

در 26 نوامبر سازمان بهداشت جهانی آن را اومیکرون نام نهاد و آن را به عنوان یک گونه نگران‌کننده (VOC) طبقه‌بندی کرد. در 30 نوامبر 2021، ایالات متحده Omicron را به عنوان یک نوع نگرانی معرفی کرد و در اول دسامبر 2021 اولین مورد تأیید شده اومیکرون در ایالات متحده شناسایی شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha