کد خبر: 4028615
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۰

مؤسسه فرهنگی‌ هنری قدر ولایت آیین رونمایی و نقد و بررسی چهار رمان‌ نوجوان خود را با موضوع تاریخ معاصر و زیست مؤمنانه برگزار می‌کند.

رونمایی کتاب

به گزارش ایکنا؛ به نقل از روابط‌ عمومی موسسه قدر ولایت در مراسمی با همکاری انتشارات قدر ولایت، مجمع ناشران انقلاب اسلامی و فروشگاه به‌نشر تهران، کتاب‌های «تنور دوستی» و «چینی بندزن» به قلم زینب کریمی و «خبر مرگم» به قلم رویا سلیمی نقد و بررسی خواهند شد و «دیدار با قبیله مرگ» به قلم الهام امجدیان رونمایی خواهد شد.

بر اساس این گزارش «تنور دوستی» و «چینی بندزن» داستانی را درباره حجاب و تأثیر آن بر زندگی روایت می‌کند و در ابتدا، برای جا انداختن این مسئله در ذهن مخاطب خود، مقایسه‌‌ای بین شرایط زندگی زنان مسلمان در ایران با فرانسه انجام می‌‌دهد و به سیاست‌‌های دولت‌های اروپایی در خصوص جلوگیری از گسترش فرهنگ حجاب اشاره می‌کند.

شخصیت اصلی «خبر مرگم» یک استاد تاریخ است که یک تیمسار ارتش شاهنشاهی او را می‌رباید و به‌عنوان زندانی، مباحث مهمی را در قالب بحث و گفت‌وگو با تیمسار مطرح می‌کند. بستر زمانی این رمان، دوران حکومت رضاخان پهلوی است.

«دیدار با قبیله مرگ» ماجرای بچه‌های مدرسه کلام مهر است که در دیدار با قبیله مرگ، اتفاقات عجیبی برای آن‌ها می‌افتد. این کتاب را می‌توان تجربه‌ای نو در سبک زندگی دانست که به مؤلفه‌های دوران نوجوانی در ایران در قالب رمان پرداخته است.

مراسم رونمایی و نقد و بررسی این چهار رمان با حضور مریم جمشیدی، جواد محقق، علی شجاعی صائین، یوسف قوجق، میثم رشیدی مهرآبادی و با معرفی تصویرگر نوجوان، علی عطایی، روز دوشنبه 27 دی ماه از ساعت 14 تا 16 در کتاب‌فروشی به‌نشر تهران، واقع در خیابان انقلاب، روبه‌روی در اصلی دانشگاه تهران، برگزار می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: