کد خبر: 4030666
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۵
به همت معاونت تعلیم و تربیت سازمان دارالقرآن:

دوره آموزش مجازی مدرسان طرح نورالثقلین برای توانمندسازی و ایجاد بستری برای راه‌اندازی جلسات خانگی برگزار می‌شود.

به گزارش ایکنا،‌ طرح نورالثقلین برای توانمندسازی و ایجاد بستری برای راه‌اندازی جلسات خانگی اقدام به شناسایی و جذب و سنجش مدرسان استانی طرح در سطح کشور کرده است که بر اساس آن بالغ بر ۴۰۰ مدرس در قالب سه عرصه تربیت قرآنی، مهارت‌های تبلیغی و آموزشی، علوم قرآنی و معارف اسلامی تایید شدند.

بر همین اساس معاونت تعلیم و تربیت سازمان دارالقرآن با همکاری سایر قسمت‌های سازمان برای آشنایی اولیه و تبیین و توجیه طرح، اجلاسیه‌ای را در مشهد مقدس و با حضور چهره‌های نام آشنا و موثر فرهنگی در دستور کار قرار داد و پس از آن اقدام به برگزاری دوره آموزش مقدماتی مدرسان کرد.

دوره مذکور در شرایط بحرانی ویروس منحوس کرونا و به جهت رفاه حال مدرسان، با عنوان دوره آموزش مجازی مدرسین نورالثقلین و با حضور حدود ۴۰۰ نفر در سطح کشور و در بستر سامانه آموزش مجازی قرآن و عترت سازمان دارالقرآن الکریم در حال برگزاری است.
 
این دوره در بازه زمانی 10 روزه از تاریخ ۲۵ دی‌ماه لغایت ۵ بهمن‌ماه ۱۴۰۰ ادامه خواهد داشت. پس از آن و طبق برنامه‌ریزی‌های به‌عمل آمده آزمون دوره در تاریخ ۶ بهمن ماه در بستر سامانه فوق الذکر برگزار خواهد شد.
 
مدرسان پس از قبولی در این آزمون و دریافت تاییدیه نهایی، به ادامه همکاری در طرح نورالثقلین دعوت می‌شوند. همچنین این معاونت در همین بازه زمانی علاوه بر دوره مدرسان، در حال ارزیابی مدیران مراکز معرفی شده از استان‌ها است که بالغ بر ۵۰۰ مرکز ظرف یک ماه گذشته اعلام همکاری کرده و از این تعداد حدودا ۴۰۰ نفر تایید شده‌اند.
 
پس از تائیدیه اولیه مراکز، از ایشان برای دوره توانمندسازی مدیران دعوت می‌شود.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: