کد خبر: 4031227
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۴

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش گفت: پنجمین دوره مسابقات همخوانی و مدیحه‌سرایی مراکز دارالقرآن‌های آموزش و پرورش به صورت غیرحضوری از 5 تا 7 بهمن‌ماه برگزار می‌شود.

پنجمین مسابقات همخوانی و مدیحه‌سرایی مراکز دارالقرآن‌های آموزش و پرورش برگزار می‌شود + صوت

به گزارش ایکنا، مرحله نهایی پنجمین دوره مسابقات همخوانی و مدیحه‌سرایی قرآن‌آموزان مراکز دارالقرآن الکریم سراسر کشور به صورت برخط و غیرحضوری و به میزبانی اداره‌کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی و با حضور داوران در شهر تبریز برگزار می‌شود.

بنابر گفته میکائیل باقری، مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش، «این مسابقات ویژه دانش‌آموزان متوسطه اول و دوم است که در سه مرحله استانی، نیمه نهایی و نهایی کشوری برگزار می‌شود».

وی تصریح کرد: برای این مسابقات از هر دارالقرآن یک گروه برتر در بخش دختران و یک گروه برتر در بخش پسران، آثار خود را به استان‌ها ارسال کردند و پس از داوری آثار(که اواخر آذرماه و مصادف با هفته قرآن و عترت بود)، یک گروه برتر دختر و یک گروه برتر پسر از هر استان به مرحله نیمه نهایی(مقدماتی) کشوری راه پیدا کردند و پس از رقابت در این مرحله که به صورت غیرحضوری است، گروه‌هایی که حدنصاب لازم را کسب کرده باشند، به مرحله نهایی کشوری راه پیدا می‌کنند.

کد

باقری ادامه داد: در مرحله نهایی کشوری مسابقات همخوانی و مدیحه‌سرایی قرآن 15 گروه در بخش دانش‌آموزان پسر و 15 گروه در بخش دانش‌آموزان دختر به صورت برخط و با قصاوت هشت نفر از اساتید ملی و بین‌المللی کشورمان(چهار داور بخش پسران و چهار داور بخش دختران) باهم رقابت می‌کنند.

پنجمین مسابقات همخوانی و مدیحه‌سرایی مراکز دارالقرآن‌های آموزش و پرورش

یادآور می‌شود، آیین اختتامیه این دوره از مسابقات پنجشنبه، هفتم بهمن‌ماه ساعت 16 با حضور مسئولان و مدیران ادارات آموزش وپرورش به صورت حضوری و همزمان با پخش زنده از شبکه شاد برگزار می‌شود. همچنین این آیین نیز در قالب برنامه‌ای هفته آینده از سوی شبکه قرآن و معارف سیما پخش خواهد شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: