کد خبر: 4031861
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۲
رئیس جمهور در دیدار اقشار مختلف بانوان کشور:

رئیس جمهور با تجلیل از نقش آفرینی موثر بانوان در عرصه‌های مختلف اجتماعی، سیاسی و اقتصادی گفت : دولت در استفاده از استعدادها، دانش و توانایی‌های بانوان فرهیخته کشور در حوزه‌های مختلف و برای پیشبرد امور دریغ نخواهد کرد.

به گزارش ایکنا، به نقل از پایگاه اطلاع‎رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی عصر پنج شنبه در دیدار اقشار مختلف بانوان کشور، با تبریک ولادت حضرت صدیقه طاهره (سلام الله علیها) و تاکید بر اینکه بهترین الگو برای شکل‌گیری جامعه سالم وجود مقدس حضرت زهرا (سلام الله علیها) است، اظهار کرد: در ایران اسلامی بانوان نخبه فراوانی هستند که می‌توانند به خوبی تاثیر گذار باشند.

رئیس جمهور با تاکید بر ضرورت توجه به مسائل مربوط به زن و خانواده و نقش آفرینی آنان در حوزه‌های مختلف، اظهار کرد: قوانین و مقررات متعددی برای حمایت از حقوق زن و خانواده در کشور وجود دارد که لازم است همه این قوانین در راستای حمایت و دفاع از حقوق بانوان گرامی اجرایی شود.

حجت‌الاسلام رئیسی با تاکید بر اهمیت توجه به موضوع سلامت بانوان گفت: دسترسی بانوان به پزشک متخصص بویژه در مناطق محروم کشور ضروری است.

رئیس جمهور در مورد نقش ورزش در سلامتی اقشار مختلف جامعه از جمله بانوان، افزود: ورزش بانوان باید از جایگاه و منزلت مناسبی در مجموعه وزارت ورزش برخوردار باشد.

حجت‌الاسلام رئیسی تاکید کرد: دولت با نگاه کارشناسی مسائل مربوط به زنان و خانواده را در دستور کار خود قرار داده و آن را پیگیری می‌کند.

رئیس جمهور با اشاره به مسائل مطرح شده درخصوص زنان کارآفرین آن را بخشی از زمینه مشکلات عمومی جامعه در زمینه کارافرینی دانست واظهارداشت: دولت مصمم است نظام اداری و بانکی، مالیاتی، پولی و واردات و صادرات را اصلاح کند.

حجت‌الاسلام رئیسی با تاکید بر حمایت دولت از فعالیت و کسب و کار بانوان ازجمله در فضای مجازی گفت: فضای مجازی باید برای فعالیت‌های علمی، کسب و کار و اشتغال عموم مردم بویژه بانوان ایمن وآسان باشد و لازم است بگونه‌ای مدیریت شود که سوء استفاده‌گران وفاسدان نتوانند فضای مجازی را آلوده و برای بهره‌برداران واقعی این فضا را تنگ کنند.

در این جلسه تعدادی از بانوان نیز در سخنانی دیدگاه‌ها و پیشنهادات خود را در حوزه‌های مربوطه بیان کردند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: