کد خبر: 4041680
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۲

وزارت بهداشت از فوت 173 بیمار مبتلا به کرونا طی 24 ساعت گذشته خبر داد و اعلام کرد طی همین مدت 300 هزار دز واکسن کرونا تزریق شده است.

تزریق ۳۰۰ هزار دُز واکسن در شبانه روز گذشته

به گزارش ایکنا، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۶۳ میلیون و ۳۳۸ هزار و ۹۲ نفر دُز اول، ۵۵ میلیون و ۹۳۵ هزار و ۸۴۲ نفر دُز دوم و ۲۴ میلیون و ۵۱۷ هزار و ۳۴۸ نفر، دُز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۴۳ میلیون و ۷۹۱ هزار و ۲۸۲ دُز رسید. در شبانه روز گذشته نیز ۳۰۰ هزار و ۹۱۶ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.

از دیروز تا امروز ۱۸ اسفندماه بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، پنج هزار و هشت بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۹۱۱ نفر از آنها بستری شدند و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به هفت میلیون و ۱۰۷ هزار و ۱۶۷ نفر رسید.

متأسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۷۳ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۳۸ هزار و ۴۳۳ نفر رسید. سه هزار و ۲۶۵ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قراردارند.

خوشبختانه تاکنون شش میلیون ۷۵۴ هزار و ۲۳۴ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

تاکنون ۴۷ میلیون و ۹۶۱ هزار و ۸۳۷ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است و در حال حاضر ۱۴۸ شهرستان در وضعیت قرمز، ۱۹۶ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۱۰۱ شهرستان در وضعیت زرد و سه شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: