کد خبر: 4045251
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۱

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه دو میلیون و 500 هزار نفر در بقاع متبرکه و امامزادگان سال خود را تحویل کردند، گفت: از آغاز طرح آرامش بهاری 1401 تا امروز 10 میلیون نفر بار زیارت از امامزادگان را داشته‌ایم که این عدد با افزایش روبرو خواهد بود، زیرا بسیاری از سفرها در نیمه دوم تعطیلات نوروزی آغاز می‌شود.

حضور 2 میلیون و 500 هزار نفر در امامزادگان در لحظه تحویل سال 1401به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت‌الاسلام غلامرضا عادل، معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه امروز، هفتم فروردین در نشست ارائه گزارش طرح «آرامش بهاری 1401» که در ساختمان شهید سلیمانی این سازمان برگزار شد، اظهار کرد: خوشبختانه امسال بعد از دو سال عدم برگزاری طرح آرامش بهاری، این طرح با قوت آغاز شده و با توجه به وضعیت مساعد و بهتر بهداشتی کشور و مسافرت‌های مردم، برنامه‌های فرهنگی خوبی در قالب طرح آرامش بهاری ارائه شده است.

وی با اشاره به اینکه یک هزار و 800 امامزاده در حال برگزاری طرح آرامش بهاری 1401 هستند، افزود: در نیمه اول تعطیلات قله نخست کار ما، لحظه تحویل سال بود که ۲ میلیون و 500 هزار نفر در بقاع متبرکه و امامزادگان سال خود را تحویل کردند؛ در برخی استان‌ها با توجه به تقارن لحظه تحویل با اذان مغرب، برنامه‌های معارفی را هم برگزار کردیم.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه تصریح کرد: ما با توجه به شرایط جوی برخی استان‌ها علاوه بر زائرسراها، سعی کردیم تا استراحت‌گاه‌هایی را برای مردم فراهم کنیم؛ از آغاز طرح آرامش بهاری 1401 تا امروز 10 میلیون نفر بار زیارت از امامزادگان را داشته‌ایم که این عدد با افزایش روبرو خواهد بود، زیرا بسیاری از سفرها در نیمه دوم تعطیلات نوروزی آغاز و‌ بسیاری از استان‌ها در نیمه دوم با مسافرین روبرو هستند.

حجت‌الاسلام عادل یادآور شد: تا به امروز قرارگاه مرکزی آرامش بهاری 1401 تلاش کرده تا با حضور در بقاع متبرکه و امامزادگان از شرایط برگزاری طرح بهره ببرد؛ در روز طبیعت در بسیاری از بقاع متبرکه و امامزادگان که در شرایط خاص قرار گرفتند، شاهد حضور ویژه زائرین خواهیم بود.

وی با تأکید بر اینکه یکی از امتیازات طرح آرامش ‌بهاری امسال نسبت به سال‌های گذشته، ایجاد غرفه‌های شمیم خدمت در کنار سایر غرفه‌ها بوده است، گفت: طرح ملی قرار دوازدهم در راستای ارائه خدمات اجتماعی منسجم برگزار می‌شود؛ نخستین قرار دوازدهم در سال جدید همزمان با روز جمهوری اسلامی برگزار می‌شود که افتتاحیه را در امامزاده حمزه شهرری خواهیم داشت.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به اجرای طرح ضیافت الهی همزمان با ماه مبارک رمضان، افزود: تلاش ما بر این است که برنامه‌های ترتیل‌خوانی، ‌جزء‌خوانی و معارفی همچون تفسیر را داشته باشیم؛ برنامه‌های افطاری را هم‌ با توجه به وقف‌هایی که وجود دارد، خواهیم داشت اما تلاش بر این است که افطاری ساده هم داشته باشیم.

حجت‌الاسلام عادل با بیان اینکه در طول طرح آرامش بهاری، وقف‌های جدید هم صورت گرفته است، تصریح کرد: ما در طرح آرامش بهاری 1401 تاکنون اسکان یک میلیون و 80 هزار نفر را داشته‌ایم؛ در زائرسراها اصول اولیه بهداشتی کاملا رعایت شده است، اما در اسکان چادر در صحن‌ها الزاما ماسک زدن و تزریق دو دز واکسن رعایت شده است.

وی در پایان بیان کرد: با صدا و سیما تعامل داریم اما مطالبه این است که رسانه ملی به منظور بهره‌مندی بهتر مردم از خدمات فرهنگی و اجتماعی برنامه‌ها را بهتر و بیشتر پوشش دهد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: