کد خبر: 4046070
تاریخ انتشار: ۱۳ فروردين ۱۴۰۱ - ۰۰:۱۳

رئیس بیمارستان هرات گفت: بر اثر انفجار امروز در این ولایت تاکنون ۲۵ تن زخمی و ۴ کشته به این بیمارستان منتقل شده است.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از فارس، «فیض‌محمد فیضان»، رئیس بیمارستان حوزه‌ای هرات در این باره گفت: حوالی ساعت ۶ بعدازظهر امروز جمعه در مسیر میان محله حاج عباس و شهرک جبرییل هرات، انتهای خیابان‌ توحید، انفجاری رخ داد که سبب کشته و زخمی شدن شمار زیادی از شهروندان شد.

وی ادامه داد: در انفجاری که در ناحیه نهم شهر هرات رخ داد، تاکنون 25 تن زخمی شده‌اند و 4 تن دیگر کشته شدند.

وی همچنین گفت که وضعیت 5 تن از زخمی‌ها وخیم گزارش شده است.

فیضان اظهار کرد: یکی از کشته‌های انفجار امروز یک نوجوان 16 ساله است و تمام کشته‌ها و‌زخمی‌های این حادثه نوجوانان و افراد کهنسال مرد بودند.

از سوی دیگر دفتر مطبوعاتی فرماندهی پلیس هرات نیز اعلام کرد که حوالی ساعت ۶ عصر امروز یک انفجار که نوع آن تاکنون مشخص نیست در یک‌ منطقه  بازی محلی واقع در منطقه جبریل، حوزه دوازدهم رخ داده و نیروهای امنیتی به محل رویداد رسیده و بررسی‌های خود را برای شناسایی عاملین این رویداد آغاز کرده‌اند.

 علیشاه یکی از زخمی‌های این انفجار که از ناحیه پا آسیب دیده گفت: تمام کسانی که مشغول سرگرمی و بازی‌های سنتی بودند پس از انفجار نقش برزمین شدند و شمار زیادی در این رویداد کشته و زخمی شدند.

مهدی که قصد داشت تا در بازی فوتبال شرکت کند پس از رسیدن به خیابان توحید در ناحیه نهم شهر هرات با انفجار رو به رو شده و از ناحیه دو پا زخمی شد.

او تاکید کرد که مواد انفجاری از قبل جاسازی شده بود و از طریق کنترل از راه دور منفجر شده است که سبب کشته و زخمی شدن آنها شده است.

محمد جان یسنا از اهالی شهرک جبرئیل و شاهد عینی رویداد نیز گفت که انفجار امروز  هرات در محل اجتماع شهروندان هنگام تفریح به شدت ساکنان محل را نگران ساخته است.

او از مسؤولان محلی و امنیتی در هرات خواست تا برای تامین امنیت در شهرک جبرئیل تلاش بیشتر کنند و به گروه‌های اخلالگر اجازه ندهند تا امنیت شهروندان را به خطر بیاندازند.

گفتنی است که، پس از روی کار آمدن حکومت طالبان، این دومین انفجاری است که در منطقه غرب هرات رخ داده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: