کد خبر: 4049660
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۴۰۱ - ۰۸:۱۶
اسماعیلی خبر داد:

راه‌اندازی بخش بین‌الملل جشنواره فجر تلاوت

وزیر ارشاد در اختتامیه ششمین جشنواره فجر تلاوت با تاکید بر اینکه در حاکمیت دینی وظیفه همه بخش‌ها توسعه فرهنگ قرآنی است از گسترش جشنواره فجر تلاوت و مقدمات راه‌اندازی بخش بین‌المللی آن خبر داد.

محمدمهدی اسماعیلی، وزیر ارشادبه گزارش خبرنگار ایکنا، محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آئین اختتامیه جشنواره‌های قرآنی فجر (ششمین فجر تلاوت) ضمن تبریک سالروز ولادت امام حسن مجتبی(ع) و قدردانی از برگزارکنندگان این جشنواره گفت: افتخار داشتم چند ماه قبل نیز در قائمشهر در مراسم یکی از بخش‌های این جشنواره با عنوان تلاوت‌های مجلسی حضور پیدا کنم و خرسندم که شاهد توسعه آن بوده و به زودی بخش بین‌الملل آن نیز افتتاح خواهد شد.

وی اظهار کرد: در حاکمیت دینی، وظیفه همه بخش‌ها اهتمام به توسعه فرهنگ قرآنی است و این یک تکلیف و جز وظایف ذاتی همه مجموعه‌ها و دستگاه‌ها است. امروز در دولت، وزارت ارشاد کانون این امر است، چراکه ساختار و معاونتی برای این مجموعه دارد و هم در بخش‌های مختلف به صورت یک تکلیف و مسئله جدی آن را دنبال می‌کند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه در همه معاونت‌های وزارت ارشاد توجه به فرهنگ قرآنی جز دستور کار‌های اصلی است، گفت: از رویکرد‌های رئیس‌جمهور و این دولت مردمی این است که همه فعالیت‌های مهم به واسطه حضور خود اهالی آن حوزه رخ دهد و ویژگی این جشنواره هم این است که کار را در اختیار جریان مردمی و چهره‌های خدوم قرآنی سپرده شده است.


بیشتر ببینید و بخوانید؛


اسماعیلی با اشاره به اینکه امروز این جشنواره به نقطه تکامل رسیده است، اظهار کرد: با عنایت خدا گسترش این جشنواره در دستور کار متولیان آن قرار گرفته است تا مقدمات راه‌اندازی بخش بین‌المللی این جشنواره آغاز شود. این کار مردمی با حضور پیشکسوتان قرآنی به این وضع قابل تقدیر رسیده است و ما در وزارت ارشاد وظیفه خود می‌دانیم از این جریان حمایت کنیم.

وی در پایان گفت: با افتخار در اختیار گروه برگزاری و متولیان این جشنواره قرآنی هستیم، لذا امیدواریم به زودی شاهد توسعه هر چه بیشتر این جشنواره آسمانی در سایر اقصی نقاط دنیا باشیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha