کد خبر: 4052888
تاریخ انتشار: ۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۴
در پیام تسلیت وزیر ارشاد عنوان شد؛

وزیر ارشاد در پیامی نوشت: همت و اراده بلند استاد محمدعلی اسلامی ندوشن می‌تواند الگوی ارزشمندی برای فعالان عرصه فرهنگ و خصوصاً جوانان باشد.

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیام تسلیت محمدمهدی اسماعیلی به مناسبت درگذشت محمدعلی اسلامی ندوشن آمده است:

«خبر درگذشت استاد محمّدعلی اسلامی نُدوشن شاعر، منتقد، نویسنده، مترجم و پژوهشگر نامدار ایرانی موجب اندوه و تألم فراوان شد.

زنده‌یاد اسلامی نُدوشن، ادب‌شناس و نقّاد ادبی بزرگ زمانه ما بود که با تألیف و ترجمه کتاب‌های فراوان در زمینه‌های مختلف ادبی و اجتماعی میراث گرانقدری از خویش به یادگار گذاشت که بی‌گمان چراغ راه پژوهندگان ادبیات و فرهنگ خواهد بود. ایشان در طول عمر با برکت خود، قلم قدرتمندش را همواره در راه پاسداشت زبان و ادب فارسی و ایران و تاریخ پرشکوهش قرار داد و بر بام و بوم این مرز، درباب «فرهنگ» و «ایران» سخن راند و قلم زد که این کوشش بی‌وقفه و همت و اراده بلند ایشان می‌تواند الگوی ارزشمندی برای فعالان عرصه فرهنگ و خصوصاً جوانان باشد.

بخشی از نوشته‌های دکتر اسلامی نُدوشن در ادبیات، حلاوت زبان سعدی، حافظ و مولانا را برای نسل ما تداعی می‌کند. ایشان در خط طولانی ادبیات ایران که حامل فرهنگ غنی ایرانی اسلامی است، به ما آموخت چگونه می‌توان از دوران معاصر به دوران کهن رفت و از آن دوران، توشه‌ای برای امروز فراهم کرد.

این جانب درگذشت این استاد فرزانه را به خانواده ارجمند و تمامی اهالی فرهنگ و ادب و علاقمندان به دانش و اندیشه تسلیت می‌گویم.

خداوند رحیم ایشان را در پناه رحمت خود قرار دهد و به بازماندگان و داغ دیدگان، صحت و صبر عطا فرماید.»

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: