کد خبر: 4053914
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۵:۲۰

محفل انس با قرآن کریم با عنوان «قرآن کریم؛ پیام همکاری و صلح» به همت شورای اروپایی علمای مراکش به مناسبت ماه رمضان در شهر «آنورس» بلژیک برگزار شد.

محفل انس با قرآن در شهر «آنورس» بلژیک + عکسبه گزارش ایکنا؛ به نقل از nadorcity.com، مرکز مطالعات اسلامی «جسر الامانه» شهر آنورس(آنتورپ) بلژیک در برگزاری این محفل همکاری داشت و در آن قاریان فارغ‌التحصیل این مرکز شرکت کرده و به تلاوت قرآن پرداختند.

این مراسم با تلاوت آیاتی از قرآن توسط «شیخ محمد طیب حمدان» آغاز شد و در ادامه شیخ طاهر التجکانی، رئیس شورای اروپایی علمای مراکش طی سخنانی فضایل قرآن را برشمرد و گفت: قرآن کتاب حقی است که خداوند سبحان آن را معجزه پیامبرش محمد(ص) قرار داد و بنا به فرموده خداوند متعال در قرآن «لَا يَمَسُّهُ إِلَّا الْمُطَهَّرُونَ» جز دست پاکان (و فهم خاصّان) بدان نرسد(79 واقعه).

در ادامه «بن علوش عبدالرحمان»، مدیر مرکز مطالعات اسلامی «جسر الامانه» اظهار کرد: قرآن کریم به آشنایی با یکدیگر و همکاری دعوت می‌کند و تمسک به اخلاق و رفتار نیک از دیگر توصیه‌های این کتاب مقدس است.

عبدالکریم برمضان، مدیر اجرایی شورای اروپایی علمای مراکش دیگر سخنران برنامه نیز بیان کرد: این شورا تلاش‌های زیادی را برای معرفی حافظان قرآن و توجه به آنان در همه حال انجام می‌دهد و ستون خاصی در سایت شورای اروپایی علمای مراکش به آنان اختصاص داده شده است.

در پایان این مراسم جوایز ارزشمندی به قاریان حاضر از آقایان و بانوان اهدا و موفقیت برگزار‌کنندگان این محفل از پیشگاه خداوند متعال درخواست شد.

 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: