کد خبر: 4057251
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۱
مدیرکل دفتر توسعه گردشگری داخلی میراث فرهنگی:

مدیرکل دفتر توسعه گردشگری داخلی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی از تدوین نقشه راه گردشگری خوراک به‌عنوان یکی از محصولات مهم صنعت گردشگری کشور خبر داد.

سید مصطفی فاطمی

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی معاونت گردشگری، سید مصطفی فاطمی، مدیرکل دفتر توسعه گردشگری داخلی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با بیان این خبر گفت: در حال حاضر به همراه فعالان بخش خصوصی و دیگر دستگاه‌های مرتبط، در حال تدوین نقشه راه گردشگری خوراک با هدف دستیابی به سه خروجی رونق گردشگری داخلی، خارجی و در نهایت برندسازی در این زمینه هستیم.

فاطمی افزود: به همین منظور لازم است دستگاه‌های متولی در کنار بخش خصوصی نسبت به شناسایی و احصای کمبود‌های گردشگری خوراک از جمله زیرساخت‌های مرتبط اقدام کنند و فضا را برای جذب سرمایه‌گذاری در این حوزه آماده کنند.

وی تصریح کرد: برای دستیابی به این مهم پیشنهاد داده‌ایم که میز‌های تخصصی کارگروه گردشگری خوراک هر چه زودتر آغاز به فعالیت کنند تا بتوانیم با شناسایی، ایجاد و تجهیز حوزه گردشگری خوراک در مسیر بهتر توسعه این صنعت قرار گیریم.

مدیرکل توسعه گردشگری داخلی همچنین به اهم نتایج و اهداف تدوین نقشه راه گردشگری خوراک اشاره کرد و گفت: ایجاد سناریوی گردشگری خوراک، توسعه محصولات گردشگری خوراک، توسعه درون‌زا و پایدار مقاصد گردشگری خوراک، جذابیت، تمرکز و رقابت‌پذیر کردن زنجیره، نیازسنجی و ارزیابی گردشگران از نگاه گردشگری خوراک، استانداردسازی و نشان برای مقاصد، استفاده از دانش، فناوری و نیز برنامه‌ریزی جهت رسیدن به اهداف توسعه پایدار چشم‌انداز اجرایی پیش رو به شمار می‌آید.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: