کد خبر: 4057278
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۲
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در گفت‌گو با ایکنا:

عادت به کتابخوانی قبل از مدرسه از خانه‌ها شروع شود

زهره‌سادات لاجوردی، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: اگر عادت به کتابخوانی در خانه‌ها شروع شود و بعد که پای به مدرسه و دانشگاه می‌گذارند در آن‌ها تقویت شود؛ مطمئنا می‌تواند در ارتقاء فرهنگ عمومی کشور  بسیار موثر باشد.

زهره لاجوردی

زهره‌سادات لاجوردی، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در حاشیه بازدید اعضای این کمیسیون از سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران به خبرنگار ایکنا گفت: نمایشگاه کتاب یکی از بزرگترین رویدادهای بزرگ فرهنگی کشور ما است. خوشبختانه بعد از دو سال که این رویداد به شکل مجازی برگزار می‌شد، امسال هم به‌صورت مجازی و هم حضوری در حال برگزاری است، بازدیدکننده فراوانی دارد و اقشار مختلف مردم در این رویداد شرکت می‌کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به استقبال خوب مردم از سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، گفت: اینطور که من دنبال می‌کردم، علی‌رغم شرایط موجود، خوشبختانه استقبال خیلی خوبی هم از نمایشگاه انجام شده است اما جا دارد که روزبه‌روز به کیفیت آن افزوده شود.

وی اضافه کرد: از آنجا که نقش کتاب و کتابخوانی در ارتقاء فرهنگ عمومی مردم به‌ویژه برای نسل جوان و نوجوان‌‌ها و حتی برای کودکان خیلی تاثیرگذار است، اگر عادت به کتابخوانی در خانه‌ها شروع شود و بعد که پای به مدرسه و دانشگاه می‌گذارند در آن‌ها تقویت شود؛ مطمئنا می‌تواند در ارتقاء فرهنگ عمومی کشور  بسیار موثر باشد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: لذا هرچقدر که ما در این زمینه بتوانیم شرایط را برای حضور هرچه بهتر و بیشتر مردم مهیا کنیم و برای اینکه ذائقه آن‌ها نسبت به امر کتابخوانی تغییر پیدا کند، هرچقدر کار کنیم، باز هم کم است و امیدوارم برگزاری این نمایشگاه‌ها و ترویج کتابخوانی در کشور ما روزبه‌روز بیشتر شود.

لاجوردی در ادامه ضمن اشاره به اهمیت موضوع کتاب و کتابخوانی، عنوان کرد: از آنجا که یکی از دغدغه‌های مهم کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، آنچنان که از اسم آن پیدا است، بحث فرهنگ و به‌خصوص محتواهای قابل نشری است که به ارتقاء فرهنگ مردم کمک می‌کند، لذا نمایندگان کمیسیون فرهنگی در نمایشگاه کتاب حضور پیدا کردند تا ضمن بازدید از نمایشگاه در جریان دغدغه‌ها و مشکلات این حوزه قرار بگیریم و اگر نواقص یا خلاء‌های قانونی وجود دارد و کمیسیون فرهنگی می‌تواند آن‌ها را برطرف کند، در این زمینه کمک کنیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :