کد خبر: 4057496
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۶
کرمی بروجنی خبر داد:

مدیرکل صدور مجوز و ارزیابی ناشران قرآن سازمان دارالقرآن الکریم در ادامه نظارت و ارزیابی از ناشران طی بازدید و نظارت میدانی از چند چاپخانه و صحافی‌­های استان قم گفت: در این نظارت میدانی، تعداد سه عنوان تخلف مشاهده و دستور عدم خروج این قرآن­‌ها از مرحله چاپ داده شد.

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حمید کرمی بروجنی، مدیرکل صدور مجوز و ارزیابی ناشران قرآن سازمان دارالقرآن الکریم در ادامه نظارت و ارزیابی از ناشران قرآن طی بازدید و نظارت میدانی از چند چاپخانه و صحافی‌­های استان قم گفت: در این نظارت میدانی، تعداد سه عنوان تخلف مشاهده و دستور عدم خروج این قرآن‌­ها از مرحله چاپ داده شد.

وی اظهار کرد: با توجه به اینکه تخلف این ناشران، عمدتاً چاپ قرآن کریم با مجوز‌های قبلی است گفت: این ناشران لازم است به این موضوع مهم توجه داشته باشند که هدف از چاپ قرآن کریم چیست؟ اگر اشکالی در این قرآن‌­ها وجود داشته باشد پاسخگوی این اشکالات چه کسی خواهد بود؟!

مدیر کل صدور مجوز و ارزیابی ناشران سازمان دارالقرآن الکریم خاطرنشان کرد: یکی از اشکالات مهم در حوزه چاپ و نشر قرآن کریم، مواردی همچون افتادگی اعراب، کلمه و … است که در مسیر فرایند چاپ به طور ناخواسته اتفاق می­‌افتد؛ لذا علت صدور مجوز چاپ و نشر برای هر نوبت چاپ قرآن کریم، وجود این اشکالات و رفع این موارد استد.

وی افزود: به‌عنوان نمونه، در سال گذشته نمونه قرآنی تصحیح و مجوز چاپ آن صادر شد که پس از چاپ و تصحیح توسط کارشناسان این حوزه، مشخص شد در صفحاتی از قرآن کریم لفظ جلاله «الله» که به صورت رنگی آماده شده بودند چاپ نشده است که پس از پیگیری‌های لازم مشخص شد که این اشکال در مرحله چاپ به وجود آمده است که در نهایت این مشکل برطرف شد.

کرمی بروجنی گفت: معاونت نظارت چاپ و نشر قرآن کریم سازمان دارالقرآن الکریم بار دیگر صمیمانه از عموم ناشران تقاضامند است که در خدمت به ساحت مقدس قرآن این مهم را همواره مورد توجه داشته باشند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: