کد خبر: 4057771
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۹
وزیر ارشاد:

هیئت‌های مذهبی، مهم‌ترین شبکه مردمی حوزه فرهنگی هستند

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: با برنامه‌ریزی‌های مدون می‌توان به کشف و شکوفایی ظرفیت‌های عظیم هیئت‌های مردمی دست‌یافت، زیرا هیئت‌های مذهبی مهم‌ترین شبکه مردمی در حوزه فرهنگ محسوب می‌شوند.

جلسه شورای فرهنگ عمومی کشور

به گزارش ایکنا به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در هفتصد و هفتاد و دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی کشور به ظرفیت‌های بالقوه مردمی برای تعالی فرهنگ و هنر کشور اشاره کرد و افزود: ظرفیت‌های مردمی از قابلیت بالایی برای ارتقای سطح کیفی و کمی عرصه‌های مختلف فرهنگی و هنری برخوردار است که از این میان می‌توان استفاده بهینه‌ای از ظرفیت عظیم هیئت‌های مذهبی نقاط مختلف کشور کرد.

اسماعیلی ادامه داد: بیش از یکصد هزار هیئت مذهبی ثبت‌شده داریم که البته در کنار این آمار با هزاران هیئت مذهبی ثبت‌نشده در نقاط مختلف کشور روبه‌رو هستیم که با برنامه‌ریزی‌های مدون می‌توان به کشف و شکوفایی ظرفیت‌های عظیم این هیئت‌های مردمی دست‌یافت، زیرا هیئت‌های مذهبی مهم‌ترین شبکه مردمی در حوزه فرهنگ محسوب می‌شوند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه به عنایت ویژه رئیس‌جمهور به اهداف مرتبط با پیشبرد حوزه‌های مختلف فرهنگی اشاره و تأکید کرد: رئیس‌جمهور با عنایت ویژه‌ای که نسبت به امور مرتبط به مسائل فرهنگی کشور دارد، ظرفیت مناسبی را برای پیشبرد اهداف متعالی فرهنگی و هنری کشور در اختیار وزارت فرهنگ قرار داده است که وزارت فرهنگ نهایت تلاش خود برای بهره گرفتن از این فرصت مناسب را خواهد برد.

اسماعیلی در بخش دیگری از سخنان خود به طرح ملی مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها اشاره کرد و افزود: نتیجه بررسی‌ها نشان می‌دهد در روش سابق پرداخت یارانه‌ها در حق مردم اجحاف می‌شد، اما اکنون با اجرای این طرح ملی، رقم ریالی یارانه دولت به خود مردم منتقل می‌شود تا آن‌ها با تشخیص خود امکان هزینه داشته باشند.

وی ادامه داد: رئیس‌جمهور همواره اعتقاد دارد که باید در دولت با سرمنشأ و ریشه فساد مقابله شود، زیرا اغلب پرونده‌های قضایی اقتصادی زمان حضور ایشان در قوه قضاییه به ماجرای ارز ۴۲۰۰ تومانی مرتبط بود که این مسئله موجب بیشتر شدن فاصله طبقاتی در جامعه شده بود.

اسماعیلی در ادامه به تلاش دشمنان در سنگ‌اندازی مسیر اجرای طرح ملی مردمی سازی توزیع عادلانه یارانه‌ها گفت: دشمنان قسم‌خورده ایران نهایت تلاش خود را می‌کنند تا مردم را از اجرای موفقیت‌آمیز این طرح ملی ناامید کنند، اما در کمیته اطلاع‌رسانی این طرح ملی نهایت تلاش خود را می‌کنیم تا با اطلاع‌رسانی صادقانه و شفاف این توطئه‌ها را خنثی کنیم و در این راستا از مدیران کل استان‌های وزارت فرهنگ می‌خواهم که شورای اطلاع‌رسانی طرح ملی مردمی‌سازی و توزیع عادلانه را فعال نگه‌دارند.

یادآور می‌شود، در پایان جلسه شورای فرهنگ عمومی کشور از مجتبی مختاری، مسئول موسسه جوانان آستان قدس رضوی تقدیر شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :